JKDM420
JKONGMOTOR
10 бр
| Наличност: | |
|---|---|
Описание:
Това е цифров стъпков драйвер (DM420), реализиран с усъвършенствана технология за стъпково управление. Той е лесен за използване и може да се използва за гладко задвижване на двуфазни стъпкови двигатели (от размер Nema 8-Nema 17) с по-малко топлина и шум. Работи с 18 - 30VDC напрежение и може да осигури максимум 2.0A пиков ток. Можете да настроите DIP превключвателите, за да получите тока и микростъпките, от които се нуждаете.
Контрол на среден ток, изходи за задвижване на двуфазен синусоидален ток.
Оптично изолиран сигнален вход/изход.
Управление на стъпки и посока (PUL/DIR).
Multi-Stepping за плавно движение на двигателя.
Оптично изолирани входове.
Входно напрежение 18 - 30VDC.
8 избираеми микро-стъпкови резолюции от 400 -12800 чрез DIP превключватели
8 избираеми настройки на изходния ток от 0,3 – 2,0 A чрез DIP превключватели
Функция за защита от свръхнапрежение, ниско напрежение, свръхток, фаза към фаза от късо съединение.
Изходен пиков ток: 0,3 A - 2,0 A (1,4 RMS)
Входно напрежение: +18VDC - 30VDC
Газове: Забранени са запалими газове и електропроводими прахове.
Охлаждане: естествено охлаждане или принудително охлаждане.
Околна среда: Избягвайте прах, маслена мъгла и корозивни газове
Околна температура: 0℃ - 65℃
Влажност: 40%RH-90%RH
Работна температура: 50 ℃ МАКС
Температура на съхранение: -20℃ - 80℃
| Марка | Jkongmotor |
| Модел | JKDM420 |
| Тип драйвер | Стъпков драйвер |
| DC / AC |
DC |
| Подходящ мотор | Nema 8 11 14 16 17 Хибриден стъпков двигател |
| Входно напрежение | 18V - 30V |
| Изходен ток | 0.3A - 2.0A |
| Настройка на подразделяне | 8 (400 - 12800) |
| Среда за съхранение | -20℃ - 80 ℃ |
● Среден DC контрол с двуфазни синусоидални AC задвижващи изходи
● DC +18 ~ +30V захранване
● Оптично изолиран вход/изход на сигнала
● Защити от свръхнапрежение, ниско напрежение, свръхток и междуфазна защита от късо съединение
● Ток 8 стъпки, диапазон на настройка 0.3A ~ 2.0A
● Подразделение 8 стъпки, обхват 400 ~ 12800
| Карфици | Функции |
| ПУЛ | Импулсен сигнал |
| DIR | Сигнал за посока |
| VCC | Посоката на импулса позволява захранване |
| ENA- | Активиране на сигнала |
| A+ | Фаза на стъпков двигател |
| а- | Фаза на стъпков двигател |
| B+ | B фаза на стъпков двигател |
| Б- | B фаза на стъпков двигател |
| GND |
Вход за постоянен ток: 0V |
| VDC | DC изходна мощност : 18 ~ 30V |
За да управляват стъпкови двигатели с различен въртящ момент, потребителите могат да задават изходния фазов ток на драйвера чрез DIP-превключвателите SW1, SW2, SW3 на панела на драйвера, изходният ток, съответстващ на всяка позиция на превключвателя, изходният ток, съответстващ на различните модели на драйвера, е различен, подробности вижте в таблицата по-долу:
| SW1 | SW2 | SW3 | ПИК (A) | RMS(A) |
| ВКЛ |
ВКЛ | ВКЛ | 0.3 | 0.21 |
| ИЗКЛ | ВКЛ | ВКЛ | 0.5 | 0.35 |
| ВКЛ |
ИЗКЛ | ВКЛ | 0.7 | 0.5 |
| ИЗКЛ | ИЗКЛ | ВКЛ | 1.0 | 0.71 |
| ВКЛ |
ВКЛ | ИЗКЛ | 1.3 | 0.92 |
| ИЗКЛ | ВКЛ | ИЗКЛ | 1.6 | 1.13 |
| ВКЛ |
ИЗКЛ | ИЗКЛ | 1.9 | 1.34 |
| ИЗКЛ | ИЗКЛ | ИЗКЛ | 2.0 | 1.42 |
| Стъпка/об./мин |
SW5 | SW6 | SW7 |
| 400 | ВКЛ | ВКЛ | ВКЛ |
| 800 | ИЗКЛ | ВКЛ | ВКЛ |
| 1600 | ВКЛ | ИЗКЛ | ВКЛ |
| 3200 | ИЗКЛ | ИЗКЛ | ВКЛ |
| 6400 | ВКЛ | ВКЛ | ИЗКЛ |
| 12800 | ИЗКЛ | ВКЛ | ИЗКЛ |
| 4000 | ВКЛ | ИЗКЛ | ИЗКЛ |
| 8000 | ИЗКЛ | ИЗКЛ | ИЗКЛ |

1, Q: Моторът не се върти и няма задържащ въртящ момент:
A: ① проверете дали захранващата линия е свързана към грешното напрежение е твърде ниско, трябва да увеличите напрежението или да коригирате захранващата линия
② проверете дали окабеляването на двигателя е правилно, ако не е правилно окабеляването на двигателя. Проверете дали окабеляването на двигателя е правилно, ако не, коригирайте окабеляването на двигателя.
③ Дали сигналът за разрешаване е валиден, в резултат на което двигателят не работи.
④ Параметърът за подразделяне правилен ли е?
⑤ Правилен ли е текущият параметър?
2Q::
О: ① Фазовата последователност на проводниците на двигателя е грешна, трябва да размените всеки два проводника.
② Входният импулсен сигнал е грешен, трябва да проверите окабеляването на импулса.
3Q: Моментът на двигателя е твърде малък:
A: ① Настройката на фазовия ток е твърде малка, трябва да настроите фазовия ток, съответстващ на двигателя.
② ускорението е твърде бързо, намалете стойността на ускорението
③ блокиране на двигателя, трябва да се изключат механични проблеми
④ задвижване и несъответствие на двигателя, трябва да смените подходящото задвижване
4Q:Грешка на кормилното управление:
A: ① последователността на фазите на линията на двигателя е грешна, трябва да размените всеки два проводника
② линията на двигателя има прекъсната верига, проверете и свържете дясната
5Q: Светлинният индикатор на алармата е включен:
A: ① Неправилно ли е свързан проводникът на двигателя
② Дали има условия на пренапрежение и ниско напрежение
③ Моторът или драйверът са повредени
6Q: Блокиране на ускорението на двигателя:
A: ① кратко време за ускорение
② въртящият момент на двигателя е твърде малък
③ Ниско напрежение или ток
© АВТОРСКИ ПРАВА 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO., LTD ВСИЧКИ ПРАВА ЗАПАЗЕНИ.