JKDM420
JKONGMOTOR
10 st
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
Beskrivning:
Detta är en digital stegdrivrutin (DM420) implementerad med avancerad stegkontrollteknik. Den är lätt att använda och den kan användas för att driva 2-fas stegmotorer (från Nema 8-Nema 17 storlek) smidigt med mindre värme och buller. Den fungerar med 18 - 30VDC spänning och kan ge max 2,0A toppström. Du kan ställa in DIP-omkopplarna för att få ström och mikrosteg du behöver.
Genomsnittlig strömkontroll, tvåfas sinusformade strömdrivares utgångar.
Optiskt isolerad signalingång/utgång.
Steg & riktning (PUL/DIR) kontroll.
Flersteg för mjuk motorrörelse.
Optiskt isolerade ingångar.
Ingångsspänning 18 - 30VDC.
8 valbara mikrostegsupplösningar på 400 -12800 via DIP-switchar
8 valbara utgångsströminställningar på 0,3 – 2,0A via DIP-omkopplare
Överspänning, underspänning, överström, fas-till-fas kortslutningsskyddsfunktion.
Utgångstoppström: 0,3A - 2,0A (1,4RMS)
Ingångsspänning: +18VDC - 30VDC
Gaser: Brandfarliga gaser och elektriskt ledande damm är förbjudna.
Kylning: Naturlig kylning eller Forcerad kylning.
Miljö: Undvik damm, oljedimma och frätande gaser
Omgivningstemperatur: 0℃ – 65℃
Luftfuktighet: 40%RH–90%RH
Driftstemperatur: 50℃ MAX
Förvaringstemperatur: -20℃ – 80℃
| Stämpla | Jkongmotor |
| Modell | JKDM420 |
| Drivrutinstyp | Stepper förare |
| DC / AC |
DC |
| Lämplig motor | Nema 8 11 14 16 17 Hybrid Stegmotor |
| Ingångsspänning | 18V - 30V |
| Utgångsström | 0,3A - 2,0A |
| Dela inställning | 8 (400 - 12800) |
| Lagringsmiljö | -20℃ - 80 ℃ |
● Genomsnittlig DC-kontroll med tvåfas sinusformade frekvensomriktares utgångar
● DC +18 ~ +30V strömförsörjning
● Optiskt isolerad signalingång/utgång
● Överspännings-, underspännings-, överströms- och fas-till-fas kortslutningsskydd
● Aktuell 8 steg, inställbart område 0,3A ~ 2,0A
● Underavdelning 8 steg, intervall 400 ~ 12800
| Pins | Funktioner |
| PUL | Pulssignal |
| DIR | Riktningssignal |
| VCC | Pulsriktningsaktivering strömförsörjning |
| ENA- | Aktivera signal |
| A+ | En fas av stegmotor |
| A- | En fas av stegmotor |
| B+ | B -fas av stegmotor |
| B- | B -fas av stegmotor |
| GND |
DC-strömingång: 0V |
| VDC | Likströmsutgång : 18 ~ 30V |
För att driva olika momentstegmotorer kan användare ställa in förarens utgångsfasström genom dip-omkopplarna SW1, SW2, SW3 på förarpanelen, utgångsströmmen som motsvarar varje omkopplarläge, utgångsströmmen som motsvarar olika modeller av föraren är olika, detaljer se tabellen nedan:
| SW1 | SW2 | SW3 | PEAK (A) | RMS(A) |
| PÅ |
PÅ | PÅ | 0.3 | 0.21 |
| AV | PÅ | PÅ | 0.5 | 0.35 |
| PÅ |
AV | PÅ | 0.7 | 0.5 |
| AV | AV | PÅ | 1.0 | 0.71 |
| PÅ |
PÅ | AV | 1.3 | 0.92 |
| AV | PÅ | AV | 1.6 | 1.13 |
| PÅ |
AV | AV | 1.9 | 1.34 |
| AV | AV | AV | 2.0 | 1.42 |
| Steg/rpm |
SW5 | SW6 | SW7 |
| 400 | PÅ | PÅ | PÅ |
| 800 | AV | PÅ | PÅ |
| 1600 | PÅ | AV | PÅ |
| 3200 | AV | AV | PÅ |
| 6400 | PÅ | PÅ | AV |
| 12800 | AV | PÅ | AV |
| 4000 | PÅ | AV | AV |
| 8000 | AV | AV | AV |

1, Q: Motorn roterar inte och inget hållmoment:
A: ① kontrollera om nätkabeln är ansluten till fel spänning är för låg, behöver öka spänningen eller korrigera strömledningen
② kontrollera om motorkabeln är korrekt, om inte korrekt motorkabeldragning. Kontrollera om motorkabeln är korrekt, om inte, korrigera motorkabeln.
③ Om aktiveringssignalen är giltig, vilket resulterar i att motorn inte fungerar.
④ Är uppdelningsparametern korrekt?
⑤ Är den aktuella parametern korrekt?
2Q:Motorn roterar inte men har hållmoment:
S: ① Fassekvensen för motorledningar är fel, måste byta två ledare.
② Pulssignalingången är felaktig, måste kontrollera pulsledningarna.
3Q: Motorns vridmoment är för litet:
S: ① Fasströminställningen är för liten, måste ställa in fasströmmen som motsvarar motorn.
② accelerationen är för snabb, minska accelerationsvärdet
③ motorblockering, måste utesluta mekaniska problem
④ frekvensomriktare och motorfel matchar, måste byta ut lämplig frekvensomriktare
4Q: Motorstyrningsfel:
S: ① motorlinjefassekvensen är fel, måste byta två ledare
② motorledningen har en bruten krets, kontrollera och anslut höger
5Q:Larmindikatorlampan lyser:
S: ① Är motorkabeln felaktigt ansluten
② Om det finns överspännings- och underspänningsförhållanden
③ Motor eller förare är skadad
6Q:Motoraccelerationsblockering:
A: ① kort accelerationstid
② motorvridmomentet är för litet
③ Låg spänning eller ström
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLS.