JKDM420
JKONGMOTOR
10 ríomhairí pearsanta
| Infhaighteacht: | |
|---|---|
Cur síos:
Is tiománaí stepper digiteach é seo (DM420) curtha i bhfeidhm le teicneolaíocht rialaithe stepper chun cinn. Tá sé éasca le húsáid agus is féidir é a úsáid chun mótair stepping 2-chéim (ó mhéid Nema 8-Nema 17) a thiomáint go réidh le níos lú teasa agus torainn. Oibríonn sé le voltas 18 - 30VDC agus féadann sé buaicsruth uasta 2.0A a sholáthar. Is féidir leat na lasca DIP a shocrú chun an sruth agus na micreachéimeanna a theastaíonn uait a fháil.
Meán-rialú reatha, aschuir tiomáint reatha sinusoidal dhá chéim.
Ionchur/aschur comhartha atá scoite amach go optúil.
Rialú Céim & Treo (PUL / DIR).
Il-Chéim le haghaidh gluaiseacht mótair mín.
Ionchuir optúla scoite.
Voltas ionchuir 18 - 30VDC.
8 rún micrea-chéim in-roghnaithe de 400 -12800 trí lasca DIP
8 socrú srutha aschuir inghnóthaithe de 0.3 – 2.0A trí lasca DIP
Feidhm chosanta gearrchiorcaid ró-voltais, faoi-voltais, ró-reatha, céim-go-chéim.
Buaic Aschuir Reatha: 0.3A - 2.0A (1.4RMS)
Voltas Ionchur: +18VDC - 30VDC
Gáis: Tá cosc ar gháis inadhainte agus deannaigh seoltaí leictreach.
Fuarú: Fuarú Nádúrtha nó Fuarú Éigeantach.
Comhshaol: Seachain deannach, ceo ola agus gáis chreimneach
Teocht Chomhthimpeallach: 0 ℃ - 65 ℃
Taise: 40% RH - 90% RH
Teocht Oibriúcháin: 50 ℃ MAX
Teocht Stórála: -20 ℃ - 80 ℃
| Branda | Jkong mótair |
| Múnla | JKDM420 |
| Cineál tiománaí | Tiománaí stepper |
| DC / AC |
DC |
| Mótar Oiriúnach | Nema 8 11 14 16 17 Mótar Stepper Hibrid |
| Voltas ionchuir | 18V - 30V |
| Aschur Reatha | 0.3A - 2.0A |
| Socrú Foroinn | 8 (400 - 12800) |
| Timpeallacht Stórála | -20℃ - 80 ℃ |
● Rialú DC ar an meán le haschuir thiomáint AC sinusoidal dhá chéim
● Soláthar cumhachta DC +18 ~ +30V
● Ionchur/aschur comhartha atá scoite amach go optúil
● Cosaintí gearrchiorcaid ró-voltais, faoi-voltais, ró-reatha agus céim-go-chéim
● 8 céimeanna reatha, raon socraithe 0.3A ~ 2.0A
● Foroinn 8 céimeanna, raon 400 ~ 12800
| pionnaí | Feidhmeanna |
| PUL | Comhartha cuisle |
| DIR | Comhartha treo |
| VCC | Cumasaíonn treo Pulse soláthar cumhachta |
| ENA- | Cumasaigh comhartha |
| A+ | Céim de mhótar stepper |
| A- | Céim de mhótar stepper |
| B+ | Céim B den mhótar stepper |
| B- | Céim B den mhótar stepper |
| GND |
Ionchur cumhachta DC: 0V |
| VDC | Aschur cumhachta DC : 18 ~ 30V |
D'fhonn mótair chasmhóiminte éagsúla a thiomáint, is féidir le húsáideoirí sruth céim aschuir an tiománaí a shocrú trí na lasca snámh SW1, SW2, SW3 ar an bpainéal tiománaí, an sruth aschuir a fhreagraíonn do gach suíomh lasc, tá an sruth aschuir a fhreagraíonn do mhúnlaí éagsúla an tiománaí difriúil, féach sonraí an tábla thíos:
| SW1 | SW2 | SW3 | buaic (A) | RMS (A) |
| AR AGHAIDH |
AR AGHAIDH | AR AGHAIDH | 0.3 | 0.21 |
| AS | AR AGHAIDH | AR AGHAIDH | 0.5 | 0.35 |
| AR AGHAIDH |
AS | AR AGHAIDH | 0.7 | 0.5 |
| AS | AS | AR AGHAIDH | 1.0 | 0.71 |
| AR AGHAIDH |
AR AGHAIDH | AS | 1.3 | 0.92 |
| AS | AR AGHAIDH | AS | 1.6 | 1.13 |
| AR AGHAIDH |
AS | AS | 1.9 | 1.34 |
| AS | AS | AS | 2.0 | 1.42 |
| Céim/Rpm |
SW5 | SW6 | SW7 |
| 400 | AR AGHAIDH | AR AGHAIDH | AR AGHAIDH |
| 800 | AS | AR AGHAIDH | AR AGHAIDH |
| 1600 | AR AGHAIDH | AS | AR AGHAIDH |
| 3200 | AS | AS | AR AGHAIDH |
| 6400 | AR AGHAIDH | AR AGHAIDH | AS |
| 12800 | AS | AR AGHAIDH | AS |
| 4000 | AR AGHAIDH | AS | AS |
| 8000 | AS | AS | AS |

1, C: Ní chasann an mótar agus níl aon chasmhóimint shealbhaíochta ann:
A: ① seiceáil an bhfuil an líne cumhachta ceangailte leis an voltas mícheart ró-íseal, is gá an voltas a mhéadú nó an líne cumhachta a cheartú
② seiceáil an bhfuil an sreangú mótair ceart, mura bhfuil an sreangú mótair ceart. Seiceáil an bhfuil an sreangú mótair ceart, mura bhfuil, ceartaigh an sreangú mótair.
③ Cibé an bhfuil an comhartha cumasaithe bailí, rud a fhágann nach n-oibríonn an mótar.
④ An bhfuil an paraiméadar foroinnte ceart?
⑤ An bhfuil an paraiméadar reatha ceart?
2Q: Ní rothlaíonn an mótar ach tá chasmhóiminte coinneála aige:
A: ① Tá an t-ord céim de shreanga mótair mícheart, is gá aon dá shreang a mhalartú.
② Tá ionchur comhartha Pulse mícheart, is gá an sreangú cuisle a sheiceáil.
3Q: Tá an chasmhóimint mótair ró-bheag:
A: ① Tá socrú reatha Céim ró-bheag, is gá an chéim reatha a fhreagraíonn don mhótar a shocrú.
Tá luasghéarú ② ró-tapa, laghdaigh an luach luasghéaraithe
③ blocáil mótair, ní mór fadhbanna meicniúla a chur as an áireamh
④ tiomáint agus mí-oiriúnú mótair, ní mór an tiomáint cuí a athsholáthar
4Q: Earráid stiúrtha mótair:
A: Tá ① seicheamh chéim líne mótair mícheart, is gá aon dá shreang a mhalartú
Tá ciorcad briste ag ② líne mótair, seiceáil agus ceangail an ceart
5Q: Tá an solas táscaire aláraim ar:
A: ① An bhfuil an sreang mótair ceangailte go mícheart
② Cibé an bhfuil coinníollacha ró-voltais agus faoi-voltais ann
③ Déantar damáiste don mhótar nó don tiománaí
6Q: Blocáil luasghéaraithe mótair:
A: ① am luasghéarú gearr
Tá ② chasmhóiminte mótair ró-bheag
③ Voltas íseal nó reatha
© CÓIPCHEART 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD GACH CEART AR FHORCHUR.