JKDM420
JKONGMOTOR
10 kom
| Dostupnost: | |
|---|---|
Opis:
Ovo je digitalni koračni upravljački program (DM420) implementiran s naprednom tehnologijom upravljanja koračnim motorom. Jednostavan je za korištenje i može se koristiti za glatko pokretanje 2-faznih koračnih motora (od veličine Nema 8 do Nema 17) s manje topline i buke. Radi s naponom od 18 - 30 VDC i može dati maksimalnu vršnu struju od 2,0 A. Možete postaviti DIP prekidače da biste dobili struju i mikrokorake koji su vam potrebni.
Kontrola prosječne struje, izlazi dvofazne sinusne struje.
Optički izolirani ulaz/izlaz signala.
Kontrola koraka i smjera (PUL/DIR).
Multi-Stepping za glatko kretanje motora.
Optički izolirani ulazi.
Ulazni napon 18 - 30VDC.
8 mikro-koračnih rezolucija koje se mogu odabrati od 400 -12800 putem DIP prekidača
8 izbornih postavki izlazne struje od 0,3 – 2,0 A putem DIP prekidača
Funkcija zaštite od prenapona, podnapona, prekostruje, međufaznog kratkog spoja.
Izlazna vršna struja: 0,3 A - 2,0 A (1,4 RMS)
Ulazni napon: +18VDC - 30VDC
Plinovi: Zapaljivi plinovi i elektrovodljive prašine su zabranjeni.
Hlađenje: prirodno hlađenje ili prisilno hlađenje.
Okoliš: Izbjegavajte prašinu, uljnu maglu i korozivne plinove
Temperatura okoline: 0 ℃ - 65 ℃
Vlažnost: 40%RH-90%RH
Radna temperatura: 50℃ MAKS
Temperatura skladištenja: -20 ℃ - 80 ℃
| Marka | Jkongmotor |
| Model | JKDM420 |
| Vrsta vozača | Koračni pokretač |
| DC / AC |
DC |
| Prikladan motor | Nema 8 11 14 16 17 Hibridni koračni motor |
| Ulazni napon | 18V - 30V |
| Izlazna struja | 0,3 A - 2,0 A |
| Postavka podjele | 8 (400 - 12800) |
| Okruženje za pohranu | -20℃ - 80 ℃ |
● Prosječna istosmjerna regulacija s dvofaznim sinusoidnim AC pogonskim izlazima
● DC +18 ~ +30V napajanje
● Optički izolirani ulaz/izlaz signala
● Zaštita od prenapona, podnapona, prekostruje i međufaznog kratkog spoja
● Struja u 8 koraka, podesivi raspon 0,3 A ~ 2,0 A
● Podjela 8 koraka, raspon 400 ~ 12800
| Igle | Funkcije |
| PUL | Pulsni signal |
| DIR | Signal za smjer |
| VCC | Smjer impulsa omogućuje napajanje |
| ENA- | Uključi signal |
| A+ | Faza koračnog motora |
| A- | Faza koračnog motora |
| B+ | B faza koračnog motora |
| B- | B faza koračnog motora |
| GND |
Ulaz istosmjerne struje: 0V |
| VDC | Izlaz istosmjerne struje : 18 ~ 30 V |
Za pogon koračnih motora s različitim okretnim momentom, korisnici mogu postaviti izlaznu faznu struju drajvera preko dip prekidača SW1, SW2, SW3 na ploči drajvera, izlazna struja koja odgovara svakom položaju prekidača, izlazna struja koja odgovara različitim modelima drajvera je različita, detalje pogledajte u tablici ispod:
| SW1 | SW2 | SW3 | VRH (A) | RMS(A) |
| NA |
NA | NA | 0.3 | 0.21 |
| ISKLJUČENO | NA | NA | 0.5 | 0.35 |
| NA |
ISKLJUČENO | NA | 0.7 | 0.5 |
| ISKLJUČENO | ISKLJUČENO | NA | 1.0 | 0.71 |
| NA |
NA | ISKLJUČENO | 1.3 | 0.92 |
| ISKLJUČENO | NA | ISKLJUČENO | 1.6 | 1.13 |
| NA |
ISKLJUČENO | ISKLJUČENO | 1.9 | 1.34 |
| ISKLJUČENO | ISKLJUČENO | ISKLJUČENO | 2.0 | 1.42 |
| Korak/o/min |
SW5 | SW6 | SW7 |
| 400 | NA | NA | NA |
| 800 | ISKLJUČENO | NA | NA |
| 1600 | NA | ISKLJUČENO | NA |
| 3200 | ISKLJUČENO | ISKLJUČENO | NA |
| 6400 | NA | NA | ISKLJUČENO |
| 12800 | ISKLJUČENO | NA | ISKLJUČENO |
| 4000 | NA | ISKLJUČENO | ISKLJUČENO |
| 8000 | ISKLJUČENO | ISKLJUČENO | ISKLJUČENO |

1, P: Motor se ne okreće i nema momenta držanja:
A: ① provjerite da li je strujni vod spojen na pogrešan napon prenizak, treba li povećati napon ili ispraviti električni vod
② provjerite je li ožičenje motora ispravno, ako nije ispravno ožičenje motora. Provjerite je li ožičenje motora ispravno, ako nije, ispravite ožičenje motora.
③ Je li signal za uključivanje važeći, što dovodi do toga da motor ne radi.
④ Je li parametar podjele točan?
⑤ Je li trenutni parametar točan?
2Q:Motor se ne okreće, ali ima moment zadržavanja:
O: ① Redoslijed faza žica motora je pogrešan, potrebno je zamijeniti bilo koje dvije žice.
② Ulaz impulsnog signala je pogrešan, potrebno je provjeriti ožičenje impulsa.
3Q: Okretni moment motora je premali:
A: ① Postavka fazne struje je premala, potrebno je postaviti faznu struju koja odgovara motoru.
② ubrzanje je prebrzo, smanjite vrijednost ubrzanja
③ blokiranje motora, potrebno je isključiti mehaničke probleme
④ neusklađenost pogona i motora, potrebno je zamijeniti odgovarajući pogon
4Q:Pogreška upravljanja motorom:
O: ① redoslijed faza linije motora je pogrešan, potrebno je zamijeniti bilo koje dvije žice
② vod motora ima prekinut strujni krug, provjerite i spojite desni
5Q:Svjetlo indikatora alarma je uključeno:
O: ① Je li žica motora neispravno spojena
② Postoje li uvjeti prenapona i podnapona
③ Motor ili drajver su oštećeni
6Q: Blokiranje ubrzanja motora:
A: ① kratko vrijeme ubrzanja
② moment motora je premali
③ Nizak napon ili struja
© AUTORSKA PRAVA 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD SVA PRAVA PRIDRŽANA.