JKDM420
JKONGMOTOR
10 Pcs
| Disponibbiltà: | |
|---|---|
Deskrizzjoni:
Dan huwa sewwieq stepper diġitali (DM420) implimentat b'teknoloġija avvanzata ta 'kontroll stepper. Huwa faċli biex tużah u tista 'tintuża biex issuq muturi stepping b'2 fażijiet (minn daqs Nema 8-Nema 17) bla xkiel b'inqas sħana u storbju. Jaħdem b'vultaġġ ta '18 - 30VDC u jista' jipprovdi kurrent massimu ta '2.0A. Tista 'tissettja l-iswiċċijiet DIP biex tikseb il-kurrent u l-mikrosteps li għandek bżonn.
Kontroll tal-kurrent medju, outputs tas-sewqan tal-kurrent sinusojdali b'żewġ fażijiet.
Input/output tas-sinjal iżolat ottikament.
Pass & direzzjoni (PUL/DIR) kontroll.
Multi-Stepping għal moviment bla xkiel tal-mutur.
Inputs iżolati ottikament.
Vultaġġ tad-dħul 18 - 30VDC.
8 riżoluzzjonijiet ta 'mikro-pass magħżula ta' 400 -12800 permezz ta 'swiċċijiet DIP
8 settings tal-kurrent tal-ħruġ li jistgħu jintgħażlu ta '0.3 – 2.0A permezz ta' swiċċijiet DIP
Funzjoni ta 'protezzjoni ta' ċirkwit qasir ta 'vultaġġ żejjed, vultaġġ baxx, kurrent żejjed, fażi għal fażi.
L-ogħla kurrent tal-ħruġ: 0.3A - 2.0A (1.4RMS)
Vultaġġ ta 'Input: + 18VDC - 30VDC
Gassijiet: Gassijiet li jaqbdu u trabijiet elettrikament konduttivi huma pprojbiti.
Tkessiħ: Tkessiħ Naturali jew Tkessiħ Sfurzat.
Ambjent: Evita trab, ċpar taż-żejt u gassijiet korrużivi
Temperatura ambjentali: 0 ℃ - 65 ℃
Umdità: 40% RH-90% RH
Temperatura operattiva: 50℃ MAX
Temperatura tal-Ħażna: -20 ℃ - 80 ℃
| Brand | Jkongmotor |
| Mudell | JKDM420 |
| Tip ta' Sewwieq | Sewwieq Stepper |
| DC / AC |
DC |
| Mutur Adattat | Nema 8 11 14 16 17 Hybrid Stepper Motor |
| Vultaġġ tad-Dħul | 18V - 30V |
| Kurrent tal-Ħruġ | 0.3A - 2.0A |
| Subdivid Setting | 8 (400 - 12800) |
| Ambjent tal-Ħażna | -20℃ - 80℃ |
● Kontroll medju ta 'DC b'outputs ta' drive AC sinusojdali b'żewġ fażijiet
● DC +18 ~ +30V provvista ta 'enerġija
● Input/output tas-sinjal iżolat ottikament
● Protezzjonijiet ta 'short-circuit ta' vultaġġ żejjed, vultaġġ baxx, kurrent żejjed u fażi għal fażi
● Kurrent 8 passi, firxa settable 0.3A ~ 2.0A
● Subdiviżjoni 8 passi, medda 400 ~ 12800
| Labar | Funzjonijiet |
| PUL | Sinjal tal-polz |
| DIR | Sinjal tad-direzzjoni |
| VCC | Id-direzzjoni tal-polz tippermetti l-provvista tal-enerġija |
| ENA- | Ippermetti sinjal |
| A+ | Fażi ta 'mutur stepper |
| A- | Fażi ta 'mutur stepper |
| B+ | B tal-mutur stepper Fażi |
| B- | B tal-mutur stepper Fażi |
| GND |
Input ta 'enerġija DC: 0V |
| VDC | Output ta 'enerġija DC : 18 ~ 30V |
Sabiex issuq muturi tat-torque stepping differenti, l-utenti jistgħu jistabbilixxu l-kurrent tal-fażi tal-ħruġ tas-sewwieq permezz tad-dip switches SW1, SW2, SW3 fuq il-pannell tas-sewwieq, il-kurrent tal-ħruġ li jikkorrispondi għal kull pożizzjoni tal-iswiċċ, il-kurrent tal-ħruġ li jikkorrispondi għal mudelli differenti tas-sewwieq huwa differenti, id-dettalji ara t-tabella hawn taħt:
| SW1 | SW2 | SW3 | PEAK (A) | RMS (A) |
| ON |
ON | ON | 0.3 | 0.21 |
| OFF | ON | ON | 0.5 | 0.35 |
| ON |
OFF | ON | 0.7 | 0.5 |
| OFF | OFF | ON | 1.0 | 0.71 |
| ON |
ON | OFF | 1.3 | 0.92 |
| OFF | ON | OFF | 1.6 | 1.13 |
| ON |
OFF | OFF | 1.9 | 1.34 |
| OFF | OFF | OFF | 2.0 | 1.42 |
| Pass/Rpm |
SW5 | SW6 | SW7 |
| 400 | ON | ON | ON |
| 800 | OFF | ON | ON |
| 1600 | ON | OFF | ON |
| 3200 | OFF | OFF | ON |
| 6400 | ON | ON | OFF |
| 12800 | OFF | ON | OFF |
| 4000 | ON | OFF | OFF |
| 8000 | OFF | OFF | OFF |

1, Q: Il-mutur ma jdurx u l-ebda torque ta 'żamma:
A: ① iċċekkja jekk il-linja tal-enerġija hijiex konnessa mal-vultaġġ ħażin huwiex baxx wisq, jeħtieġ li żżid il-vultaġġ jew tikkoreġi l-linja tal-enerġija
② iċċekkja jekk il-wajers tal-mutur humiex korretti, jekk mhux korretti tal-wajers tal-mutur. Iċċekkja jekk il-wajers tal-mutur huwiex korrett, jekk le, ikkoreġi l-wajers tal-mutur.
③ Jekk is-sinjal ta 'attivazzjoni huwiex validu, li jirriżulta fil-mutur ma jaħdimx.
④ Il-parametru tas-suddiviżjoni huwa korrett?
⑤ Il-parametru kurrenti huwa korrett?
2Q: Il-mutur ma jdurx iżda għandu torque li jżomm:
A: ① Is-sekwenza tal-fażi tal-wajers tal-mutur hija ħażina, jeħtieġ li tpartit kwalunkwe żewġ wajers.
② L-input tas-sinjal tal-polz huwa ħażin, jeħtieġ li tiċċekkja l-wajers tal-polz.
3Q: It-torque tal-mutur huwa żgħir wisq:
A: ① L-issettjar tal-kurrent tal-fażi huwa żgħir wisq, jeħtieġ li jiġi stabbilit il-kurrent tal-fażi li jikkorrispondi għall-mutur.
② l-aċċelerazzjoni hija mgħaġġla wisq, tnaqqas il-valur tal-aċċelerazzjoni
③ imblukkar tal-mutur, jeħtieġ li teskludi problemi mekkaniċi
④ drive u mutur nuqqas ta 'qbil, jeħtieġ li tissostitwixxi d-drajv xieraq
4Q: Żball fl-isteering tal-mutur:
A: ① is-sekwenza tal-fażi tal-linja tal-mutur hija ħażina, jeħtieġ li tpartit kwalunkwe żewġ wajers
② linja tal-mutur għandha ċirkwit miksur, iċċekkja u qabbad il-lemin
5Q: Id-dawl indikatur tal-allarm huwa mixgħul:
A: ① Il-wajer tal-mutur huwa konness ħażin
② Jekk hemmx kundizzjonijiet ta 'vultaġġ żejjed u ta' vultaġġ baxx
③ Il-mutur jew is-sewwieq ikun bil-ħsara
6Q: Imblukkar tal-aċċelerazzjoni tal-mutur:
A: ① ħin qasir ta 'aċċelerazzjoni
② it-torque tal-mutur huwa żgħir wisq
③ Vultaġġ jew kurrent baxx
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD DRITTIJIET KOLLHA RISERVATI.