JKDM420
JKONGMOTOR
10 Stéck
| Disponibilitéit: | |
|---|---|
Beschreiwung:
Dëst ass en digitale Stepper Driver (DM420) implementéiert mat fortgeschratt Stepper Kontroll Technologie. Et ass einfach ze benotzen an et kann benotzt ginn fir 2-Phase Steppmotoren (vu Nema 8-Nema 17 Gréisst) glat mat manner Hëtzt a Kaméidi ze fueren. Et funktionnéiert mat 18 - 30VDC Spannung a ka maximal 2.0A Peakstroum ubidden. Dir kënnt d'DIP-Schalter setzen fir de Stroum a Mikrosteps ze kréien, déi Dir braucht.
Duerchschnëttsstroumkontrolle, zwee-Phase sinusfërmeg Stroumausgaben.
Optesch isoléiert Signal Input / Ausgang.
Schrëtt & Richtung (PUL/DIR) Kontroll.
Multi-Stepping fir glat Motorbewegung.
Optesch isoléiert Input.
Input Volt 18 - 30VDC.
8 wieltbar Mikro-Schrëtt Resolutioune vun 400 -12800 iwwer DIP Schalter
8 wielbar Ausgangsstroum Astellunge vun 0,3 - 2,0A iwwer DIP Schalter
Iwwerspannung, Ënnerspannung, Iwwerstroum, Phase-zu-Phas Kuerzschlussschutzfunktioun.
Ausgang Peak Stroum: 0,3A - 2,0A (1,4RMS)
Input Volt: +18VDC - 30VDC
Gasen: Brennbar Gasen an elektresch leedend Stëbs si verbueden.
Ofkillung: Natierlech Ofkillung oder Forcéiert Ofkillung.
Ëmwelt: Vermeiden Stëbs, Ueleg Niwwel a ätzend Gasen
Ambient Temperatur: 0 ℃ - 65 ℃
Fiichtegkeet: 40% RH - 90% RH
Operatioun Temperatur: 50 ℃ MAX
Späichertemperatur: -20 ℃ - 80 ℃
| Mark | Jkongmotor |
| Modell | JKDM420 |
| Driver Typ | Stepper Chauffer |
| DC / AC |
DC |
| Passende Motor | Nema 8 11 14 16 17 Hybrid Stepper Motor |
| Input Volt | 18V - 30V |
| Output aktuell | 0,3A - 2,0A |
| Ënnerdeelen Astellung | 8 (400 - 12800) |
| Stockage Ëmwelt | -20℃ - 80 ℃ |
● Duerchschnëtt DC Kontroll mat zwee-Phase sinusoidal AC Drive Output
● DC +18 ~ +30V Energieversuergung
● Optesch isoléiert Signal Input / Output
● Iwwerspannungs-, Ënnerspannungs-, Iwwerstroum- a Phas-zu-Phas Kuerzschlussschutz
● Aktuell 8 Schrëtt, stellbare Beräich 0.3A ~ 2.0A
● Ënnerdeelung 8 Schrëtt, Gamme 400 ~ 12800
| Pins | Fonctiounen |
| PUL | Pulsatiounsperiod Signal |
| DIR | Richtung Signal |
| VCC | Pulséierungsrichtung aktivéiert Energieversuergung |
| ENA- | Aktivéiert Signal |
| A+ | Eng Phase vum Steppermotor |
| A- | Eng Phase vum Steppermotor |
| B+ | B Phase vum Steppermotor |
| B- | B Phase vum Steppermotor |
| GND |
DC Muecht Input: 0V |
| VDC | DC Stroumausgang : 18 ~ 30V |
Fir verschidden Dréimoment Steppmotoren ze fueren, kënnen d'Benotzer den Ausgangsphasestroum vum Chauffer duerch d'Dip-Schalter SW1, SW2, SW3 op der Chaufferpanel setzen, den Ausgangsstroum entsprécht all Schalterpositioun, den Ausgangsstroum entsprécht verschiddene Modeller vum Chauffer ass anescht, Detailer kuckt an der Tabell hei ënnen:
| SW1 | SW2 | SW3 | PEAK (A) | RMS (A) |
| OP |
OP | OP | 0.3 | 0.21 |
| OFF | OP | OP | 0.5 | 0.35 |
| OP |
OFF | OP | 0.7 | 0.5 |
| OFF | OFF | OP | 1.0 | 0.71 |
| OP |
OP | OFF | 1.3 | 0.92 |
| OFF | OP | OFF | 1.6 | 1.13 |
| OP |
OFF | OFF | 1.9 | 1.34 |
| OFF | OFF | OFF | 2.0 | 1.42 |
| Schrëtt / Rpm |
SW5 | SW6 | SW7 |
| 400 | OP | OP | OP |
| 800 | OFF | OP | OP |
| 1600 | OP | OFF | OP |
| 3200 | OFF | OFF | OP |
| 6400 | OP | OP | OFF |
| 12800 | OFF | OP | OFF |
| 4000 | OP | OFF | OFF |
| 8000 | OFF | OFF | OFF |

1, Q: De Motor dréit net a kee Haltmoment:
A: ① kontrolléiert ob d'Kraaftleitung mat der falscher Spannung ugeschloss ass ze niddreg ass, d'Spannung erhéigen oder d'Stroumleitung korrigéieren
② kontrolléiert ob d'Motorverdrahtung richteg ass, wann net korrekt Motorverdranung. Kontrolléieren ob de Motor wiring richteg ass, wann net, korrigéiert de Motor wiring.
③ Ob d'Aktivéierungssignal gëlteg ass, resultéiert datt de Motor net funktionnéiert.
④ Ass den Ënnerdeelungsparameter richteg?
⑤ Ass den aktuelle Parameter richteg?
2Q: Motor rotéiert net awer huet Haltmoment:
A: ① D'Phassequenz vun de Motorleitungen ass falsch, muss all zwee Drot austauschen.
② Pulssignalinput ass falsch, muss de Pulskabel iwwerpréiwen.
3Q: De Motormoment ass ze kleng:
A: ① Phase Stroum Astellung ass ze kleng, muss de Phas aktuell dem Motor entspriechend astellen.
② Beschleunegung ass ze séier, reduzéiert de Beschleunigungswäert
③ Motor blockéieren, muss mechanesch Problemer ausgeschloss
④ Fuert a Motor Mëssverständnis, muss de passenden Drive ersat ginn
4Q: Motor Lenkungsfehler:
A: ① Motor Linn Phase Sequenz ass falsch, muss all zwee Dréit ofgepëtzt
② Motorlinn huet e gebrach Circuit, kontrolléiert a verbënnt d'Recht
5Q: D'Alarm Luucht ass op:
A: ① Ass de Motordraad falsch ugeschloss
② Ob et Iwwerspannung an Ënnerspannungsbedéngungen ass
③ Motor oder Chauffer ass beschiedegt
6Q: Motorbeschleunigungsblocking:
A: ① kuerz Beschleunigungszäit
② Motor Dréimoment ass ze kleng
③ Niddereg Spannung oder Stroum
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO., LTD ALL RECHTER RESERVED.