JK42BL30
Jkongmotor
4000 rpm
8 shtylla
Nema17 (42 mm)
24 V
10 copë
| Disponueshmëria: | |
|---|---|
Servo motor Jkongmotor Nema 17 24v brushless bldc dc (JK42BL30) me shpejtësi 3500Rpm dhe madhësi 42x42x30mm. Ka 13 tela (3 tela për motorët, 5 tela për sensorin e hallës dhe 5 tela për koduesin), 18mN.m dhe 6.5W. Për më shumë kërkesa të ndryshme të motorëve bldc (të tilla si kuti ingranazhesh, frena, kodues ose motorë të integruar), ju lutemi na kontaktoni!!!
Lloji: Servo motor dc pa furçë Nema 17 24v 42mm
Emri i modelit: JK42BL30
Numri i Fazës: 3
Numri i polakëve: 8
Shpejtësia e vlerësuar: 3500 rpm
Çift rrotullues i vlerësuar: 18mN.m
Fuqia e vlerësuar: 6.5 W
Konstanta e çift rrotullimit: 48.7 mN.m/A
Klasa e izolimit: B
Pjesë opsionale: kuti ingranazhi, kodues, frena, drejtues i integruar...
Madhësia e kornizës: Nema 17 (42 x 42 mm)
Gjatësia e trupit: 30 mm
Diametri i boshtit: 4 mm
Numri i drejtuesve: 8
Gjatësia e kapakut: 300 mm
Sensori: Sensori Hall
Koder: 1000PPR
Pesha: 0.25 kg
| Telat e Bldc Motors | Telat e sensorit të sallës | ||||||
| U | V | W | +5 VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| E verdha | E gjelbër | Blu | E kuqe | E zezë | Ello |
E gjelbër | Blu |
| Tensioni i kodifikuesit Vcc (+5V) | EGND-Encoder Grand (0V) | EA-Encoder Hyrja e një faze | Hyrja e fazës B të koduesit EB | Hyrja e fazës EZ-Encoder Z |
| E KUQE | E ZI | E GJELBËR | BLU | E VERDHA |
Specifikimet e Përgjithshme |
|
| Artikulli | Specifikimi |
| Lloji i mbështjelljes | Delt |
| Këndi i efektit të sallës | Këndi elektrik 120 gradë |
| Boshti mbaroi | 0.025 mm |
| Lojë radiale | 0.02mm@450g |
| Përfundo lojën | 0,08mm@450g |
| Maks.forca radiale | 28N@20mm nga fllanxha |
| Maks. forca boshtore | 10N |
| Klasa e izolimit | Klasa B |
| Forca dielektrike | 500 VDC për një minutë |
| Rezistenca e izolimit | Minimumi 100 MΩ, 500 VDC |
| Specifikimi Elektrik | ||
| Model | / |
JK42BL30 |
| Faza | / | 3 |
| polakët | / | 8 |
| Tensioni i vlerësuar | vdc | 24 |
| Shpejtësia e vlerësuar | rpm |
3500 |
| Çift rrotullues i vlerësuar | mN.m | 18 |
| Fuqia e vlerësuar | W | 6.5 |
| Çift rrotullues konstant | mN.m/A | 48.7 |
| Gjatësia e trupit | mm | 30 |
| Pesha | kg | 0.25 |
| Sensori | / | Mjaltë - mirë |
| Enkoder | / | 1000 PPR |
| Klasa e izolimit | / | B |
| Klasa e izolimit | / | IP30 |
| Temperatura e ruajtjes | ℃ | -25℃+70℃ |
| Temperatura e funksionimit | ℃ | -15+50℃ |
| Lagështia e punës | RH | RH 85% ose më pak (pa kondensim) ≤85% RH |
| Mjedisi i punës | / | Në natyrë (pa rrezet e diellit direkte), pa gaz gërryes, pa gaz të ndezshëm, pa mjegull vaji, pa pluhur |
| Lartësia mbidetare | m | 1000 metra ose më pak |
Motori, kuti ingranazhi, kodifikuesi, frena, drejtuesi i integruar...
Roka metalike
Makinë plastike
Ingranazhet
Kunj boshti
Bosht filetuar
Montimi i panelit
Bosht i zbrazët
Bosht filetuar
Montimi i panelit
Banesa teke
Banesa e dyfishtë
Bosht kyç
Kabllot
Fllanxha
Bosht
Shufra me vidë
Vrapues i jashtëm
Motorë DC pa bërthamë
Kuti ingranazhi me krimba
Pajisje të zakonshme
Ingranazhet planetare
Frena
Shofer i integruar
Drejtues
© TË DREJTAT E AUTORIT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO., LTD TË GJITHA TË DREJTAT E REZERVUARA.