JK42BL30
Jkongmotor
4000 rpm
8 napaa
Nema17 (42mm)
24V
10 kpl
| Saatavuus: | |
|---|---|
Jkongmotor Nema 17 24v harjaton bldc dc servomoottori (JK42BL30) nopeudella 3500 rpm ja koko 42x42x30mm. Siinä on 13 johtoa (3 johtoa moottoreille, 5 johtoa hall-sensorille ja 5 johdinta anturille), 18mN.m ja 6,5W. Lisää erilaisia bldc-moottorivaatimuksia (kuten vaihteisto, jarru, anturi tai integroidut moottorit) varten ota yhteyttä!!!
Tyyppi: Nema 17 24v 42mm harjaton dc-servomoottori
Mallin nimi: JK42BL30
Vaiheiden lukumäärä: 3
Napojen lukumäärä: 8
Nimellisnopeus: 3500 rpm
Nimellisvääntömomentti: 18mN.m
Nimellisteho: 6,5W
Vääntömomentti: 48,7 mN.m/A
Eristysluokka: B
Valinnaiset osat: Vaihteisto, Enkooderi, Jarrut, Integroitu ohjain...
Kehyksen koko: Nema 17 (42 x 42 mm)
Rungon pituus: 30 mm
Akselin halkaisija: 4 mm
Johtojen määrä: 8
Johtojen pituus: 300mm
Anturi: Hall-anturi
Enkooderi: 1000PPR
Paino: 0,25 kg
| Bldc Motorsin johdot | Hall-anturin johdot | ||||||
| U | V | W | +5VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| Keltainen | Vihreä | Sininen | Punainen | Musta | Yello |
Vihreä | Sininen |
| Vcc-enkooderin jännite (+5 V) | EGND-Encoder Grand (0V) | EA-Encoder Vaihetulo | EB-Encoder B -vaihetulo | EZ-Encoder Z-vaihetulo |
| PUNAINEN | MUSTA | VIHREÄ | SININEN | KELTAINEN |
Yleiset tiedot |
|
| Tuote | Erittely |
| Käämityksen tyyppi | Delt |
| Hall-efektikulma | 120 asteen sähkökulma |
| Akseli loppu | 0,025 mm |
| Radial play | 0,02 mm @ 450 g |
| Lopeta toisto | 0,08 mm @ 450 g |
| Max radiaalinen voima | 28N@20mm laipasta |
| Max. aksiaalinen voima | 10N |
| Eristysluokka | Luokka B |
| Dielektrinen lujuus | 500 VDC yhden minuutin ajan |
| Eristysvastus | 100MΩ Min., 500VDC |
| Sähköiset tiedot | ||
| Malli | / |
JK42BL30 |
| Vaihe | / | 3 |
| puolalaiset | / | 8 |
| Nimellisjännite | vdc | 24 |
| Nimellisnopeus | rpm |
3500 |
| Nimellisvääntömomentti | mN.m | 18 |
| Nimellisteho | W | 6.5 |
| Vääntömomentti vakio | mN.m/A | 48.7 |
| Rungon pituus | mm | 30 |
| Paino | kg | 0.25 |
| Anturi | / | Kulta hyvin |
| Enkooderi | / | 1000 PPR |
| Eristysluokka | / | B |
| Eristysluokka | / | IP30 |
| Varastointilämpötila | ℃ | -25~+70 ℃ |
| Käyttölämpötila | ℃ | -15~+50 ℃ |
| Toimiva Kosteus | RH | 85 % RH tai vähemmän (ei kondensaatiota) ≤ 85 % RH |
| Työympäristö | / | Ulkona (ei suoraa auringonvaloa), ei syövyttävää kaasua, ei syttyvää kaasua, ei öljysumua, ei pölyä |
| Korkeus | m | 1000 metriä tai vähemmän |
Moottori, vaihteisto, anturi, jarru, integroitu ohjain...
Metallipyörät
Muovinen hihnapyörä
Gear
Akselin tappi
Kierreakseli
Paneelikiinnitys
Ontto akseli
Kierreakseli
Paneelikiinnitys
Yksinkertainen asunto
Dual Flat
Avaimen akseli
Kaapelit
Laippa
Akseli
Ruuvitango
Outter Runner
Coreless Dc Motors
Worm Vaihdelaatikko
Yhteinen varuste
Planeettavaihteisto
Jarru
Sisäänrakennettu ohjain
Kuljettajat
© TEKIJÄNOIKEUDET 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD KAIKKI OIKEUDET PIDÄTETÄÄN.