JK42BL30
Jkongmotor
4000 rpm
8 stolpar
Nema17 (42 mm)
24V
10 st
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
Jkongmotor Nema 17 24v borstlös bldc dc servomotor (JK42BL30) med 3500rpm hastighet och storlek 42x42x30mm. Den har 13 trådar (3 trådar för motorer, 5 trådar för hallsensor och 5 trådar för encoder), 18mN.m och 6,5W. För fler olika krav på bldc-motorer (som växellåda, broms, kodare eller integrerade motorer), vänligen kontakta oss!!!
Typ: Nema 17 24v 42mm borstlös dc servomotor
Modellnamn: JK42BL30
Antal faser: 3
Antal polacker: 8
Nominell hastighet: 3500 rpm
Nominellt vridmoment: 18mN.m
Märkeffekt: 6,5W
Vridmomentkonstant: 48,7 mN.m/A
Isoleringsklass: B
Valfria delar: Växellåda, kodare, broms, integrerad drivrutin...
Ramstorlek: Nema 17 (42 x 42 mm)
Kroppslängd: 30 mm
Skaftdiameter: 4mm
Antal leads: 8
Ledningslängd: 300 mm
Sensor: Hall Sensor
Kodare: 1000PPR
Vikt: 0,25 kg
| Bldc Motors ledningar | Hallsensorledningar | ||||||
| U | V | W | +5VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| Gul | Grön | Blå | Röd | Svart | Hej |
Grön | Blå |
| Vcc-kodarspänning (+5V) | EGND-Encoder Grand(0V) | EA-Encoder En fasingång | EB-Encoder B fasingång | EZ-Encoder Z fasingång |
| RÖD | SVART | GRÖN | BLÅ | GUL |
Allmänna specifikationer |
|
| Punkt | Specifikation |
| Lindningstyp | Delt |
| Halleffektvinkel | 120 graders elektrisk vinkel |
| Skaftet är slut | 0,025 mm |
| Radiellt spel | 0,02 mm @ 450 g |
| Avsluta spelet | 0,08 mm @ 450 g |
| Max.radial kraft | 28N@20mm från flänsen |
| Max. axiell kraft | 10N |
| Isoleringsklass | Klass B |
| Dielektrisk styrka | 500VDC i en minut |
| Isolationsmotstånd | 100MΩ min., 500VDC |
| Elektrisk specifikation | ||
| Modell | / |
JK42BL30 |
| Fas | / | 3 |
| polacker | / | 8 |
| Märkspänning | vdc | 24 |
| Nominell hastighet | rpm |
3500 |
| Nominellt vridmoment | mN.m | 18 |
| Nominell effekt | W | 6.5 |
| Vridmoment konstant | mN.m/A | 48.7 |
| Kroppslängd | mm | 30 |
| Vikt | kg | 0.25 |
| Sensor | / | Honey-well |
| Encoder | / | 1000 PPR |
| Isoleringsklass | / | B |
| Isoleringsklass | / | IP30 |
| Förvaringstemperatur | ℃ | -25~+70℃ |
| Driftstemperatur | ℃ | -15~+50℃ |
| Arbetsfuktighet | RH | 85% RH eller mindre (ingen kondensation) ≤85% RH |
| Arbetsmiljö | / | Utomhus (inget direkt solljus), ingen frätande gas, ingen brandfarlig gas, ingen oljedimma, inget damm |
| Höjd över havet | m | 1000 meter eller mindre |
Motor, Växellåda, Encoder, Broms, Integrated Driver...
Metall remskivor
Remskiva i plast
Redskap
Axeltapp
Gängat skaft
Panelfäste
Ihåligt skaft
Gängat skaft
Panelfäste
Enkel lägenhet
Dubbel lägenhet
Nyckelskaft
Kablar
Fläns
Axel
Skruvstång
Outter Runner
Coreless DC-motorer
Snäckväxellåda
Common Gear
Planetredskap
Broms
Inbyggd drivrutin
Förare
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLS.