JKBLD300 V2
JKONGMOTOR
10 szt
| Rozmiar: | |
|---|---|
| Dostępność: | |
Bezszczotkowy sterownik prądu stałego JKBLD300 V2 nadaje się do regulacji prędkości trójfazowych bezszczotkowych silników prądu stałego o mocy poniżej 300 W i może zapewniać regulację prędkości za pomocą zewnętrznego potencjometru, zewnętrzną regulację prędkości za pomocą napięcia analogowego i górną regulację prędkości komputera (PLC, mikrokontroler itp.) PWM. Jednocześnie kierowca ma do dyspozycji duży moment rozruchowy, szybki start i hamowanie, przełączanie do przodu i do tyłu, ręczną i automatyczną kontrolę prędkości. Nadaje się do silników bezszczotkowych prądu stałego o napięciu od 14 V do 56 V i mocy mniejszej niż 300 W.
Ustawienie czasu przyspieszania/zwalniania
Wskazanie alarmu
Dobór par biegunów
Wbudowane ustawienie prędkości RV
Sterowanie w pętli otwartej/zamkniętej
Zewnętrzny potencjometr ustawiania prędkości
Ustawienie maksymalnego prądu wyjściowego P-sv
Ustawienie prędkości zewnętrznego sygnału analogowego
Utrzymanie momentu obrotowego utknięcia silnika
Ustawienie prędkości PWM
Uruchom ponownie
| Marka | Jkongmotor |
| Model | JKBLD300 V2 |
| Typ sterownika | Sterownik silnika bezszczotkowego prądu stałego |
| DC/AC |
DC |
| Odpowiedni silnik | trójfazowy prądu stałego Bezszczotkowy silnik |
| Napięcie wejściowe | 14VDC - 56VDC |
| Prąd wyjściowy | Maks. 15A |
| Napięcie sygnału Halla | 5 V |
| Prąd napędu Halla | 12 mA |
| Zakres prędkości silnika |
0 obr./min - 20000 obr./min |
| Potencjometr zewnętrzny | 10 kΩ |
| Metoda kontroli | Sterowanie w pętli otwartej i zamkniętej |
| Bezszczotkowy sterownik JKBLD300 DC nadaje się do regulacji prędkości trójfazowych bezszczotkowych silników prądu stałego o mocy poniżej 300 W i może zapewniać regulację prędkości za pomocą zewnętrznego potencjometru, zewnętrzną regulację prędkości za pomocą napięcia analogowego i regulację prędkości PWM górnego komputera (PLC, mikrokontroler itp.) itp. Jednocześnie sterownik ma duży moment rozruchowy, szybki rozruch i hamowanie, przełączanie do przodu i do tyłu oraz ręczną i automatyczną regulację prędkości. Jednocześnie kierowca ma do dyspozycji duży moment rozruchowy, szybki start i hamowanie, przełączanie do przodu i do tyłu, ręczną i automatyczną kontrolę prędkości. Nadaje się do silników bezszczotkowych prądu stałego o napięciu od 14 V do 56 V i mocy mniejszej niż 300 W. | |
| Parametr | Min | Typowy | Maks | Jednostka |
| Napięcie wejściowe prądu stałego | 14 | 48 | 56 |
V |
| Prąd wyjściowy | - | - | 15 | A |
| Zakres prędkości silnika | 0 | - | 20000 | obr./min |
| Napięcie sygnału Halla | - | - | 5 | V |
| Prąd napędu Halla | 12 | - | - | MAMA |
| Potencjometr zewnętrzny | - | 10 | - | KΩ |
| Metoda pochłaniania ciepła | Chłodzenie naturalne lub chłodzenie wymuszone wentylatorem |
| Atmosfera | Unikaj kurzu, plam oleju i gazów korozyjnych |
| Temperatura pracy | +10 ℃ ~ +50 ℃ |
| Wilgotność otoczenia | 90% wilgotności względnej (bez kondensacji) |
| Odporność na wibracje | Maksymalnie 5,9 m/s² |
| Temperatura przechowywania | 0℃ ~ +50 ℃ |
| Kategoria sygnału | Terminal | Opis funkcjonalny |
| Sygnał sterujący | BRK | Kiedy zaciski BRK i COM są odłączone lub na wejściu jest wysoki poziom, hamulec silnika zatrzymuje się, a w przypadku zwarcia lub na wejściu niski poziom, silnik pracuje. |
| PL | Gdy zaciski EN i COM są odłączone lub na wejściu jest wysoki poziom, silnik powoli się zatrzymuje, a w przypadku zwarcia lub na wejściu niskiego poziomu, silnik pracuje. |
|
| P/R | Gdy zaciski F/R i zacisk COM są odłączone lub wejście wysokiego poziomu, silnik obraca się do przodu, a w przypadku zwarcia lub wejścia niskiego poziomu, silnik obraca się do tyłu. |
|
| KOM | Wspólny port (poziom odniesienia OV). |
|
| SV | ① Wejście ustawienia prędkości zewnętrznego potencjometru; ② Zacisk zewnętrznego wejścia napięcia analogowego ③ Wejście ustawienia prędkości PWM | |
| Sygnał hali | REF+ | Bezszczotkowy silnik prądu stałego, sygnał Halla uziemiony. |
| HU | Bezszczotkowy silnik prądu stałego Sygnał Halla HU. | |
| WN | Bezszczotkowy silnik prądu stałego Sygnał Halla HV. | |
| sprzęt | Bezszczotkowy silnik prądu stałego Sygnał Halla HW. | |
| REF- | Bezszczotkowy silnik prądu stałego, sygnał Halla uziemiony. | |
| Podłączenie silnika | W | Faza W linii silnika |
| V | Faza V linii silnika | |
| U | Faza U linii silnika | |
Podłączenie zasilania |
DC+ | Zasilanie elektrody dodatniej (12-30VDC) |
| DC- | Elektroda ujemna zasilania | |
Wyjście sygnał |
PRĘDKOŚĆ | Wyprowadź częstotliwość impulsów odpowiadającą prędkości roboczej silnika. Prędkość silnika można obliczyć za pomocą SPEED-OUT. Wzór obliczeniowy to: N (obr/min) = (F/P) × 60/3 F: Częstotliwość impulsu wyjściowego (Hz); P: Liczba biegunów silnika; N: Prędkość silnika |
| ALM | Sygnał wyjściowy sygnału błędu sterowania silnikiem lub napędem wynosi zwykle 5 V, a w przypadku awarii wynosi 0 V. |
JKBLD300 V2 dla serii 57/60 BLS Instrukcja sterownika_.pdf
1, P: Silnik się nie obraca i nie ma momentu trzymania:
Odp.: ① sprawdź, czy linia energetyczna jest podłączona do niewłaściwego napięcia, czy nie jest za niskie, należy zwiększyć napięcie lub poprawić linię energetyczną
② sprawdź, czy okablowanie silnika jest prawidłowe, a jeśli nie, popraw okablowanie silnika. Sprawdź, czy okablowanie silnika jest prawidłowe, jeśli nie, popraw okablowanie silnika.
③ Czy sygnał zezwolenia jest ważny, co powoduje, że silnik nie działa.
④ Czy parametr podziału jest prawidłowy?
⑤ Czy bieżący parametr jest prawidłowy?
2、P:Silnik nie obraca się, ale ma moment trzymający:
Odp.: ① Kolejność faz przewodów silnika jest nieprawidłowa, należy zamienić dowolne dwa przewody.
② Wejście sygnału impulsowego jest nieprawidłowe, należy sprawdzić okablowanie impulsu.
3、P: Moment obrotowy silnika jest za mały:
Odp.: ① Ustawienie prądu fazowego jest zbyt małe, należy ustawić prąd fazowy odpowiadający silnikowi.
② przyspieszenie jest zbyt duże, zmniejsz wartość przyspieszenia
③ blokowanie silnika, należy wykluczyć problemy mechaniczne
④ Niedopasowanie napędu i silnika, należy wymienić odpowiedni napęd
4. P: Błąd sterowania silnikiem:
Odp.: ① Kolejność faz w linii silnika jest nieprawidłowa, należy zamienić dowolne dwa przewody
② Linia silnika ma przerwany obwód, sprawdź i podłącz prawą stronę
5. P: Kontrolka alarmu świeci się:
Odp.: ① Czy przewód silnika jest podłączony nieprawidłowo
② Czy występują warunki przepięcia i podnapięcia
③ Silnik lub sterownik jest uszkodzony
6. P: Blokowanie przyspieszenia silnika:
Odp.: ① krótki czas przyspieszania
② Moment obrotowy silnika jest za mały
③ Niskie napięcie lub prąd
© PRAWA AUTORSKIE 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.