JKBLD300 V2
JKONGMOTOR
10 Pcs
| Daqs tal-bidu mill-ġdid: | |
|---|---|
| Disponibbiltà: | |
Is-sewwieq DC bla brushes JKBLD300 V2 huwa adattat għar-regolazzjoni tal-veloċità ta 'muturi DC mingħajr brushes bi tliet fażijiet b'qawwa taħt 300W, u jista' jipprovdi regolazzjoni esterna tal-veloċità tal-potenzjometru, regolazzjoni esterna tal-veloċità tal-vultaġġ analogu, u kompjuter ta 'fuq (PLC, mikrokontrollur, eċċ.) Regolazzjoni tal-veloċità PWM. Fl-istess ħin is-sewwieq għandu bidu kbir tat-torque, startjar u ibbrejkjar veloċi, swiċċjar 'il quddiem u b'lura, kontroll tal-veloċità manwali u awtomatiku. Huwa adattat għal muturi mingħajr brushes DC b'vultaġġ minn 14V sa 56V u qawwa inqas minn 300W.
L-issettjar tal-ħin Acc/Dec
Indikazzjoni ta' allarm
Għażla ta' pari ta' arbli
Issettjar tal-Veloċità RV integrat
Kontroll ta 'ċirku miftuħ/magħluq
Issettjar tal-veloċità tal-potenzjometru estern
L-issettjar tal-kurrent tal-ħruġ massimu P-sv
Issettjar tal-veloċità tas-sinjal analogu estern
Manutenzjoni tat-torque tal-stall tal-mutur
L-issettjar tal-veloċità PWM
Ibda mill-ġdid
| Brand | Jkongmotor |
| Mudell | JKBLD300 V2 |
| Tip ta' Sewwieq | Sewwieq tal-Mutur Brushless DC |
| DC / AC |
DC |
| Mutur Adattat | 3-Phase mingħajr brushes DC Mutur |
| Vultaġġ tad-Dħul | 14VDC - 56VDC |
| Kurrent tal-Ħruġ | Max 15A |
| Vultaġġ tas-sinjal tas-sala | 5V |
| Kurrent tas-sewqan tas-sala | 12mA |
| Firxa tal-veloċità tal-mutur |
0rpm - 20000rpm |
| Potenzjometru estern | 10kΩ |
| Metodu ta 'kontroll | Kontroll ta 'ċirku miftuħ u magħluq |
| Is-sewwieq bla brushes JKBLD300 DC huwa adattat għar-regolazzjoni tal-veloċità ta 'muturi mingħajr brushes DC bi tliet fażijiet b'qawwa taħt 300W, u jista' jipprovdi regolazzjoni esterna tal-veloċità tal-potenzjometru, regolazzjoni esterna tal-veloċità tal-vultaġġ analogu, u regolazzjoni tal-veloċità PWM tal-kompjuter ta 'fuq (PLC, mikrokontrollur, eċċ.), eċċ. Fl-istess ħin, is-sewwieq għandu torque kbir bidu u swiċċ awtomatiku, bidu veloċi u b'lura u braking, veloċità 'l quddiem u awtomatika. regolamentazzjoni. Fl-istess ħin is-sewwieq għandu bidu kbir tat-torque, startjar u ibbrejkjar veloċi, swiċċjar 'il quddiem u b'lura, kontroll tal-veloċità manwali u awtomatiku. Huwa adattat għal muturi mingħajr brushes DC b'vultaġġ minn 14V sa 56V u qawwa inqas minn 300W. | |
| Parametru | Min | Tipiku | Max | Unità |
| Input tal-Vultaġġ DC | 14 | 48 | 56 |
V |
| Kurrent tal-ħruġ | - | - | 15 | A |
| Firxa tal-veloċità tal-mutur | 0 | - | 20000 | RPM |
| Vultaġġ tas-sinjal tas-sala | - | - | 5 | V |
| Kurrent tas-sewqan tas-sala | 12 | - | - | MA |
| Potenzjometru estern | - | 10 | - | KΩ |
| Metodu ta 'Jegħreq tas-Sħana | Tkessiħ naturali jew tkessiħ sfurzat bil-fann |
| Atmosfera | Evita trab, tbajja taż-żejt, u gassijiet korrużivi |
| Temperatura operattiva | +10 ℃ ~ +50℃ |
| Umdità Ambjentali | 90% RH (mingħajr kondensazzjoni) |
| Reżistenza għall-vibrazzjoni | 5.9m/s² massimu |
| Temperatura tal-Ħażna | 0℃ ~ +50℃ |
| Kategorija tas-sinjal | Terminal | Deskrizzjoni Funzjonali |
| Sinjal ta 'kontroll | BRK | Meta t-terminal BRK u t-terminal COM huma skonnettjati jew input ta 'livell għoli, il-brejk tal-mutur jieqaf, u meta short circuited jew input ta' livell baxx, il-mutur jaħdem. |
| MT | Meta t-terminal EN u t-terminal COM huma skonnettjati jew input ta 'livell għoli, il-mutur jieqaf bil-mod, u meta short circuited jew input ta' livell baxx, il-mutur jaħdem. |
|
| F/R | Meta t-terminal F/R u t-terminal COM huma skonnettjati jew input ta 'livell għoli, il-mutur idur 'il quddiem, u meta ċirkwit qasir jew input ta' livell baxx, il-mutur jerġa 'lura. |
|
| COM | Port komuni (livell ta' referenza OV). |
|
| SV | ① Input estern tal-issettjar tal-veloċità tal-potenzjometru; ② Terminal tal-input tal-vultaġġ analog estern ③ Input tal-issettjar tal-veloċità PWM | |
| Sinjal tas-sala | REF+ | DC brushless mutur Hall sinjal ertjat. |
| HU | DC brushless mutur Hall sinjal HU. | |
| HV | DC brushless mutur Hall sinjal HV. | |
| HW | DC brushless mutur Hall sinjal HW. | |
| REF- | DC brushless mutur Hall sinjal ertjat. | |
| Konnessjoni bil-mutur | W | Fażi W tal-linja tal-mutur |
| V | Fażi V tal-linja tal-mutur | |
| U | Fażi U tal-linja tal-mutur | |
Konnessjoni tal-enerġija |
DC+ | Elettrodu pożittiv tal-provvista tal-enerġija (12-30VDC) |
| DC- | Elettrodu negattiv tal-provvista tal-enerġija | |
Output sinjal |
VELOĊITÀ | Oħroġ frekwenza tal-polz li taqbel mal-veloċità operattiva tal-mutur. Il-veloċità tal-mutur tista 'tiġi kkalkulata bl-użu ta' SPEED-OUT. Il-formula tal-kalkolu hija: N (rpm)=(F/P) × 60/3 F: Frekwenza tal-polz tal-ħruġ (Hz); P: Numru ta 'arbli tal-mutur; N: Veloċità tal-mutur |
| ALM | Is-sinjal tal-ħruġ tas-sinjal tal-ħsara tal-kontroll tal-mutur jew tas-sewqan huwa normalment 5V, u fil-każ ta 'ħsara, huwa 0V. |
JKBLD300 V2 għal 57/60 BLS Series Driver Manual_.pdf
1, Q: Il-mutur ma jdurx u l-ebda torque ta 'żamma:
A: ① iċċekkja jekk il-linja tal-enerġija hijiex konnessa mal-vultaġġ ħażin huwiex baxx wisq, jeħtieġ li żżid il-vultaġġ jew tikkoreġi l-linja tal-enerġija
② iċċekkja jekk il-wajers tal-mutur humiex korretti, jekk mhux korretti tal-wajers tal-mutur. Iċċekkja jekk il-wajers tal-mutur huwiex korrett, jekk le, ikkoreġi l-wajers tal-mutur.
③ Jekk is-sinjal ta 'attivazzjoni huwiex validu, li jirriżulta fil-mutur ma jaħdimx.
④ Il-parametru tas-suddiviżjoni huwa korrett?
⑤ Il-parametru kurrenti huwa korrett?
2、Q: Il-mutur ma jdurx iżda għandu t-torque li jżomm:
A: ① Is-sekwenza tal-fażi tal-wajers tal-mutur hija ħażina, jeħtieġ li tpartit kwalunkwe żewġ wajers.
② L-input tas-sinjal tal-polz huwa ħażin, jeħtieġ li tiċċekkja l-wajers tal-polz.
3、Q: It-torque tal-mutur huwa żgħir wisq:
A: ① L-issettjar tal-kurrent tal-fażi huwa żgħir wisq, jeħtieġ li jiġi stabbilit il-kurrent tal-fażi li jikkorrispondi għall-mutur.
② l-aċċelerazzjoni hija mgħaġġla wisq, tnaqqas il-valur tal-aċċelerazzjoni
③ imblukkar tal-mutur, jeħtieġ li teskludi problemi mekkaniċi
④ drive u mutur nuqqas ta 'qbil, jeħtieġ li tissostitwixxi d-drajv xieraq
4、Q: Żball fl-isteering tal-mutur:
A: ① is-sekwenza tal-fażi tal-linja tal-mutur hija ħażina, jeħtieġ li tpartit kwalunkwe żewġ wajers
② linja tal-mutur għandha ċirkwit miksur, iċċekkja u qabbad il-lemin
5、Q: Id-dawl indikatur tal-allarm huwa mixgħul:
A: ① Il-wajer tal-mutur huwa konness ħażin
② Jekk hemmx kundizzjonijiet ta 'vultaġġ żejjed u ta' vultaġġ baxx
③ Il-mutur jew is-sewwieq ikun bil-ħsara
6、Q: Imblukkar tal-aċċelerazzjoni tal-mutur:
A: ① ħin qasir ta 'aċċelerazzjoni
② it-torque tal-mutur huwa żgħir wisq
③ Vultaġġ jew kurrent baxx
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD DRITTIJIET KOLLHA RISERVATI.