JKBLD300 V2
JKONGMOTOR
10 Stéck
| Gréisst: | |
|---|---|
| Disponibilitéit: | |
JKBLD300 V2 brushless DC Chauffer ass gëeegent fir Vitesse Regulatioun vun dräi-Phase brushless DC Motore mat Muecht ënner 300W, an et kann externen Potentiometer Vitesse Regulatioun, externen Analog Volt Vitesse Regulatioun, an ieweschte Computer (PLC, microcontroller, etc.) PWM Vitesse Regulatioun. Zur selwechter Zäit huet de Chauffer e grousst Dréimomentstart, séier Start a Bremsen, Vir- a Réckschaltung, manuell an automatesch Geschwindegkeetskontroll. Et ass gëeegent fir DC brushless Motore mat Spannung vu 14V bis 56V a Kraaft manner wéi 300W.
Acc/Dec Zäit Astellung
Alarm Indikatioun
Pole-Paar Auswiel
Built-in RV Speed Astellung
Open / zougemaach Loop Kontroll
Extern Potentiometer Geschwindegkeet Astellung
Max Ausgangsstrom P-sv Astellung
Extern Analog Signal Vitesse Astellung
Motor Stall Dréimoment Ënnerhalt
PWM Geschwindegkeet Astellung
Restart
| Mark | Jkongmotor |
| Modell | JKBLD300 V2 |
| Driver Typ | DC Brushless Motor Driver |
| DC / AC |
DC |
| Passende Motor | 3-Phas DC Brushless Motor |
| Input Volt | 14VDC - 56VDC |
| Output aktuell | Max 15A |
| Hall Signal Volt | 5 v |
| Hall fueren aktuell | 12 mA |
| Motor Geschwindegkeet Beräich |
0 U/min - 20000 U/min |
| Extern Potentiometer | 10 kΩ |
| Kontroll Method | Open a zougemaach Loop Kontroll |
| JKBLD300 DC brushless Chauffer ass gëeegent fir Vitesse Regulatioun vun dräi-Phase DC brushless Motore mat Muecht ënner 300W, an et kann externen Potentiometer Vitesse Regulatioun, externen Analog Volt Vitesse Regulatioun, an PWM Vitesse Regulatioun vun ieweschte Computer (PLC, microcontroller, etc.), etc. Zur selwechter Zäit huet de Chauffer e grousst Dréimomentstart, séier Start a Bremsen, Vir- a Réckschaltung, manuell an automatesch Geschwindegkeetskontroll. Et ass gëeegent fir DC brushless Motore mat Spannung vu 14V bis 56V a Kraaft manner wéi 300W. | |
| Parameter | Min | Typesch | Max | Eenheet |
| Spannung Input DC | 14 | 48 | 56 |
V |
| Ausgangsstroum | - | - | 15 | A |
| Motor Geschwindegkeet Beräich | 0 | - | 20000 | RPM |
| Hall Signal Volt | - | - | 5 | V |
| Hall fueren aktuell | 12 | - | - | MA |
| Extern Potentiometer | - | 10 | - | KΩ |
| Hëtzt ënnerzegoen Method | Natierlech Ofkillung oder Fan-gezwongen Ofkillung |
| Atmosphär | Vermeiden Stëbs, Ueleg Flecken, a ätzend Gase |
| Operatioun Temperatur | +10 ℃ ~ +50 ℃ |
| Ambient Fiichtegkeet | 90% RH (net-kondenséierend) |
| Schwéngungsresistenz | 5,9m/s² maximal |
| Späichertemperatur | 0℃ ~ +50 ℃ |
| Signal Kategorie | Terminal | Funktionell Beschreiwung |
| Kontroll Signal | BRK | Wann de BRK-Terminal an de COM-Terminal getrennt sinn oder High-Level-Input, stoppt d'Motorbrems, a wann de Kuerzschluss oder Low-Level Input leeft, leeft de Motor. |
| EN | Wann d'EN-Terminal an d'COM-Terminal ofgeschalt ginn oder den Héichniveau-Input, stoppt de Motor lues a lues a wann d'Kuerzschluss oder Low-Level Input leeft, leeft de Motor. |
|
| F/R | Wann de F / R-Terminal an de COM-Terminal ofgeschloss sinn oder héich-Niveau-Input, rotéiert de Motor no vir, a wann d'Kuerzschluss oder Low-Level Input, de Motor ëmgedréit. |
|
| COM | Gemeinsam port (OV Referenz Niveau). |
|
| SV | ① Extern Potentiometer Vitesse Astellung Input; ② Extern Analog Volt Input Terminal ③ PWM Geschwindegkeet Astellungsinput | |
| Hall Signal | REF+ | DC brushless Motor Hall Signal Buedem. |
| HU | DC brushless Motor Hall Signal HU. | |
| HV | DC brushless Motor Hall Signal HV. | |
| HW | DC brushless Motor Hall Signal HW. | |
| REF- | DC brushless Motor Hall Signal Buedem. | |
| Motor Verbindung | W | Motor Linn W Phas |
| V | Motor Linn V Phase | |
| U | Motor Linn U Phase | |
Stroumverbindung |
DC+ | Energieversuergung positiv Elektrode (12-30VDC) |
| DC- | Energieversuergung negativ Elektroden | |
Ausgang Signal |
SPEED | Output eng Pulsfrequenz déi mat der Operatiounsgeschwindegkeet vum Motor entsprécht. D'Motorgeschwindegkeet kann mat SPEED-OUT berechent ginn. D'Berechnungsformel ass: N (rpm)=(F/P) × 60/3 F: Ausgangsimpulsfrequenz (Hz); P: Zuel vun Motor Pole; N: Motorgeschwindegkeet |
| ALM | D'Ausgangssignal vum Motor oder Drive Kontroll Feeler Signal ass normalerweis 5V, an am Fall vun engem Feeler ass et 0V. |
1, Q: De Motor dréit net a kee Haltmoment:
A: ① kontrolléiert ob d'Kraaftleitung mat der falscher Spannung ugeschloss ass ze niddreg ass, d'Spannung erhéigen oder d'Stroumleitung korrigéieren
② kontrolléiert ob d'Motorverdrahtung richteg ass, wann net korrekt Motorverdranung. Kontrolléieren ob de Motor wiring richteg ass, wann net, korrigéiert de Motor wiring.
③ Ob d'Aktivéierungssignal gëlteg ass, resultéiert datt de Motor net funktionnéiert.
④ Ass den Ënnerdeelungsparameter richteg?
⑤ Ass den aktuelle Parameter richteg?
2, Q: De Motor rotéiert net awer huet Haltmoment:
A: ① D'Phasesequenz vun de Motorleitungen ass falsch, muss all zwee Dréit ofgepëtzt ginn.
② Pulssignalinput ass falsch, muss de Pulskabel iwwerpréiwen.
3, Q: De Motor Dréimoment ass ze kleng:
A: ① Phase Stroum Astellung ass ze kleng, muss de Phas aktuell dem Motor entspriechend astellen.
② Beschleunegung ass ze séier, reduzéiert de Beschleunigungswäert
③ Motor blockéieren, muss mechanesch Problemer ausgeschloss
④ Fuert a Motor Mëssverständnis, muss de passenden Drive ersat ginn
4, Q: Motor Lenkung Feeler:
A: ① Motor Linn Phase Sequenz ass falsch, muss all zwee Dréit ofgepëtzt
② Motorlinn huet e gebrach Circuit, kontrolléiert a verbënnt d'Recht
5, Q: D'Alarm Luucht Luucht ass op:
A: ① Ass de Motordraad falsch ugeschloss
② Ob et Iwwerspannung an Ënnerspannungsbedéngungen ass
③ Motor oder Chauffer ass beschiedegt
6, Q: Motor Beschleunegung Spär:
A: ① kuerz Beschleunigungszäit
② Motor Dréimoment ass ze kleng
③ Niddereg Spannung oder Stroum
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO., LTD ALL RECHTER RESERVED.