Motorlängd: 83mm / 113mm / 143mm / 173mm
Märkspänning: 310V
Nema 42 110BLS Square Head Borstlös BLDC DC Motor
Jkongmotor
3000 rpm
8 stolpar
Nema42 (110 mm)
3 fas
310V
10 st
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
Allmänna specifikationer |
|
| Punkt | Specifikation |
| Lindningstyp | Stjärna |
| Halleffektvinkel | 120 graders elektrisk vinkel |
| Skaftet är slut | 0,025 mm |
| Radiellt spel | 0,02 mm @ 450 g |
| Avsluta spelet | 0,08 mm @ 450 g |
| Max.radial kraft | 300N@20mm från flänsen |
| Max. axiell kraft | 70N |
| Isoleringsklass | Klass B |
| Dielektrisk styrka | 1200VDC i en minut |
| Isolationsmotstånd | 100MΩ min., 500VDC |
| Modell nr. | Märkspänning | Motorlängd | Märkström | Ingen belastningsström |
Tillbaka EMF |
Märkeffekt | Vridmoment Konstant |
Nominellt vridmoment | Nominell hastighet | Vikt |
| VDC | (L)mm | A | A | V/Krpm | KW | Nm/A | Nm | Rpm |
kg | |
| JK110BLS50 | 310 | 134 | 2.7 | 0.5 | 91.1 |
0.75 | 0.87 | 2.38 | 3000 | 4.2 |
| JK110BLS75 | 310 | 159 | 3.7 | 0.6 | 91.1 | 1.03 | 0.87 | 3.3 | 3000 | 5.7 |
| JK110BLS100 | 310 | 184 | 5.6 | 1.5 |
91.1 | 1.57 | 0.87 | 5 | 3000 | 7.0 |
| JK110BLS125 | 310 | 209 | 7.7 | 1.0 | 88.6 | 2.07 | 0.845 | 6.6 | 3000 | 9.5 |
| Bldc Motors ledningar | Hallsensorledningar | ||||||
| U | V | W | +5VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| Gul | Grön | Blå | Röd | Svart | Hej |
Grön | Blå |

Kontaktdon, växellåda, kodare, broms, integrerad drivrutin...
Metall remskivor
Remskiva i plast
Redskap
Axeltapp
Gängat skaft
Panelfäste
Ihåligt skaft
Gängat skaft
Panelfäste
Enkel lägenhet
Dubbel lägenhet
Nyckelskaft
Kablar
Flänsar
Axel
Blyskruvstång
Kodare
Bromsar
Växellådor
Motorsatser
Integrerade drivrutiner
Mer anpassad
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLS.