Motorlängd: 30mm / 60mm / 85mm /93mm
Märkspänning: 24V / 36V
Nema 17 42BL Round Head Borstlös BLDC DC Motor
Jkongmotor
Nema17 (42 mm)
3 fas
24V, 36V
10 st
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
Allmänna specifikationer |
|
| Punkt | Specifikation |
| Lindningstyp | Stjärna |
| Halleffektvinkel | 120 graders elektrisk vinkel |
| Skaftet är slut | 0,025 mm |
| Radiellt spel | 0,02 mm @ 450 g |
| Avsluta spelet | 0,08 mm @ 450 g |
| Max.radial kraft | 15N@10mm från flänsen |
| Max. axiell kraft | 10N |
| Isoleringsklass | Klass B |
| Dielektrisk styrka | 500VDC i en minut |
| Isolationsmotstånd | 100MΩ min., 500VDC |
| Modell nr. | Märkspänning | Motorlängd | Nuvarande | Märkeffekt | Rotor tröghet | Nominellt vridmoment | Nominell hastighet | Vikt |
| VDC | (L)mm | A | W | g.cm² | mN.m | Rpm |
kg | |
| JK42BL30 | 24 | 30 | 1.5 | 6.5 | 15.6 | 18 | 3500 | 0.25 |
| JK42BL60 | 36 | 60 | 5.0 | 32 | 33 | 80 | 4000 | 0.35 |
| JK42BL85 | 24 |
85 | 7.5 | 62 | 84 |
150 | 4000 | 0.7 |
| JK42BL93 | 24 | 93 | 10 | 76 | 94 | 115 | 6300 | 0.8 |
| Bldc Motors ledningar | Hallsensorledningar | ||||||
| U | V | W | +5VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| Gul | Grön | Blå | Röd | Svart | Hej |
Grön | Blå |
Kontaktdon, växellåda, kodare, broms, integrerad drivrutin...
Metall remskivor
Remskiva i plast
Redskap
Axeltapp
Gängat skaft
Panelfäste
Ihåligt skaft
Gängat skaft
Panelfäste
Enkel lägenhet
Dubbel lägenhet
Nyckelskaft
Kablar
Flänsar
Axel
Blyskruvstång
Kodare
Bromsar
Växellådor
Motorsatser
Integrerade drivrutiner
Mer anpassad
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLS.