JK86BLS84 med bremse
Jkongmotor
3000 rpm
8 stænger
Nema34 (86 mm)
48V
10 stk
| Tilgængelighed: | |
|---|---|
Jkongmotor Nema 34 86mm 48v 8polet rund hovedbremse børsteløs jævnstrømsmotor (JK86BLS84) med 3000 Rpm hastighed og størrelse 86x86x98mm. Den har 8 ledninger (3 ledninger til motorer, 5 ledninger til hallsensor), 1,05Nm 9A og 330W. For flere forskellige bldc-motorer (såsom gearkasse, bremse, encoder eller integrerede motorer), kontakt os venligst!!!
Type: 48v Nema 34 86mm børsteløs jævnstrømsmotor med rund hoved med bremse
Modelnavn: JK86BLS84
Antal fase: 3
Antal polakker: 8
Nominel hastighed: 3000 rpm
Nominel drejningsmoment: 1,05 Nm
Nominel strøm: 9A
Nominel effekt: 330W
Maksimalt drejningsmoment: 3,15 Nm
Spidsstrøm: 27A
Bagside EMF: 13,5V/Krpm
Momentkonstant: 0,13Nm/A
Rotorinerti: 1200g.cm2
Isoleringsklasse: B
Isolationsmodstand: 100MΩ Min @500VDC
Dielektrisk styrke: 500VAC i 1 minut
Egnet driver: BLD750
Valgfrie dele: Gearkasse, Encoder, Bremse, Integreret driver...
Rammestørrelse: Nema 34 (86 x 86 mm)
Kropslængde: 98 mm
Skaftdiameter: 12,7 mm
Antal kundeemner: 8
Ledningslængde: 300 mm
Sensor: Hall Sensor
Vægt: 2,3 kg
| Bldc Motors ledninger | Hall sensor ledninger | ||||||
| U | V | W | +5VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| Gul | Grøn | Blå | Rød | Sort | Hej |
Grøn | Blå |
Generelle specifikationer |
|
| Punkt | Specifikation |
| Optrækstype | Delt |
| Hall effekt vinkel | 120 graders elektrisk vinkel |
| Aksel løber ud | 0,025 mm |
| Radialt spil | 0,02 mm @ 450 g |
| Afslut spillet | 0,08 mm @ 450 g |
| Max.radial kraft | 220N@20mm fra flangen |
| Maks. aksial kraft | 60N |
| Isoleringsklasse | Klasse B |
| Dielektrisk styrke | 500VDC i et minut |
| Isoleringsmods6and | 100MΩ min., 500VDC |
| Elektrisk specifikation | ||
| Model | / |
JK86BLS84 med bremse |
| Fase | / | 3 |
| polakker | / | 8 |
| Nominel spænding | vdc | 48 |
| Nominel hastighed | rpm |
3000 |
| Nominel drejningsmoment | Nm | 1.05 |
| Nominel strøm | EN | 9 |
| Nominel effekt | W | 330 |
| Topdrejningsmoment | Nm | 3.15 |
| Spidsstrøm | EN | 27 |
| Tilbage EMF | V/Krpm | 13.5 |
| Konstant moment | Nm/A | 0.13 |
| Rotorinerti | g.cm2 | 1200 |
| Kropslængde | mm | 98 |
| Vægt | kg | 2.3 |
| Sensor | / | Honey-well |
| Isoleringsklasse | / | B |
| Isoleringsklasse | / | IP30 |
| Opbevaringstemperatur | ℃ | -25~+70℃ |
| Driftstemperatur | ℃ | -15~+50℃ |
| Arbejdsfugtighed | RH | 85 % RF eller mindre (ingen kondensering) ≤85 % RF |
| Arbejdsmiljø | / | Udendørs (ingen direkte sollys), ingen ætsende gas, ingen brændbar gas, ingen olietåge, ingen støv |
| Højde | m | 1000 meter eller mindre |
Motor, Gearkasse, Encoder, Bremse, Integreret driver...
Metal remskiver
Plast remskive
Gear
Akselstift
Gevindskaft
Panelmontering
Hult skaft
Gevindskaft
Panelmontering
Enkelt lejlighed
Dobbelt flad
Nøgleaksel
Kabler
Flange
Aksel
Skruestang
Ydre løber
Coreless DC-motorer
Snekkegearkasse
Fælles gear
Planet gear
Bremse
Indbygget driver
Chauffører
JK86BLS Series Ledningsforbindelser.pdf
JK86BLS84 Holdemoment ydeevne kurve.bmp
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO., LTD. ALLE RETTIGHEDER FORBEHOLDES.