JK60BLS03 Med Encoder
Jkongmotor
3000 rpm
8 stænger
Nema24 (60 mm)
48V
10 stk
| Tilgængelighed: | |
|---|---|
Jkongmotor Nema 24 48v børsteløs bldc dc servomotor (JK60BLS03) med 3000 Rpm hastighed og størrelse 60x60x120mm. Den har 13 ledninger ( 3 ledninger til motorer, 5 ledninger til hallsensor ), 0,9Nm og 283W. For flere forskellige bldc-motorer (såsom gearkasse, bremse, encoder eller integrerede motorer), kontakt os venligst!!!
Type: Nema 24 48v 60mm børsteløs dc servomotor
Modelnavn: JK60BLS03
Antal fase: 3
Antal polakker: 8
Nominel hastighed: 3000 rpm
Nominel drejningsmoment: 0,9 Nm
Nominel effekt: 283W
Momentkonstant: 0,118Nm/A
Isoleringsklasse: B
Valgfrie dele: Gearkasse, Encoder, Bremse, Integreret driver...
Rammestørrelse: Nema 24 (60 x 60 mm)
Kropslængde: 120 mm
Skaftdiameter: 14mm
Antal kundeemner: 8
Ledningslængde: 300 mm
Sensor: Hall Sensor
Encoder: 1000PPR
Vægt: 1,65 kg
| Bldc Motors ledninger | Hall sensor ledninger | ||||||
| U | V | W | +5VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| Gul | Grøn | Blå | Rød | Sort | Hej |
Grøn | Blå |
| Vcc-encoder spænding (+5V) | EGND-Encoder Grand(0V) | EA-Encoder A faseindgang | EB-Encoder B faseindgang | EZ-Encoder Z faseindgang |
| RØD | SORT | GRØN | BLÅ | GUL |
Generelle specifikationer |
|
| Punkt | Specifikation |
| Optrækstype | Delt |
| Hall effekt vinkel | 120 graders elektrisk vinkel |
| Aksel løber ud | 0,025 mm |
| Radialt spil | 0,02 mm @ 450 g |
| Afslut spillet | 0,08 mm @ 450 g |
| Max.radial kraft | 115N@20mm fra flangen |
| Maks. aksial kraft | 45N |
| Isoleringsklasse | Klasse B |
| Dielektrisk styrke | 500VDC i et minut |
| Isoleringsmodstand | 100MΩ min., 500VDC |
| Elektrisk specifikation | ||
| Model | / |
JK60BLS03 |
| Fase | / | 3 |
| polakker | / | 8 |
| Nominel spænding | vdc | 48 |
| Nominel hastighed | rpm |
3000 |
| Nominel drejningsmoment | Nm | 0.9 |
| Nominel strøm | EN | 7.5 |
| Nominel effekt | W | 283 |
| Moment konstant | Nm/A | 0.118 |
| Kropslængde | mm | 120 |
| Vægt | kg | 1.65 |
| Sensor | / | Honey-well |
| Encoder | / | 1000 PPR |
| Isoleringsklasse | / | B |
| Isoleringsklasse | / | IP30 |
| Opbevaringstemperatur | ℃ | -25~+70℃ |
| Driftstemperatur | ℃ | -15~+50℃ |
| Arbejdsfugtighed | RH | 85 % RF eller mindre (ingen kondensering) ≤85 % RF |
| Arbejdsmiljø | / | Udendørs (ingen direkte sollys), ingen ætsende gas, ingen brændbar gas, ingen olietåge, ingen støv |
| Højde | m | 1000 meter eller mindre |
Motor, Gearkasse, Encoder, Bremse, Integreret driver...
Metal remskiver
Plast remskive
Gear
Akselstift
Gevindskaft
Panelmontering
Hult skaft
Gevindskaft
Panelmontering
Enkelt lejlighed
Dobbelt flad
Nøgleaksel
Kabler
Flange
Aksel
Skruestang
Ydre løber
Coreless DC motorer
Snekkegearkasse
Fælles gear
Planetarisk gear
Bremse
Indbygget driver
Chauffører
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLE RETTIGHEDER FORBEHOLDES.