Ström: 0,67A / 0,95A
Motorlängd: 32mm / 45mm / 51mm
Nema 11 Stegmotor
JKONGMOTOR
Öppna loopmotorer
Nema11 (28 mm)
4 trådar, 6 trådar
2 fas
1,8°
10 st
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Punkt | Specifikationer |
| Stegvinkel | 1,8° |
| Temperaturökning | 80 ℃ max |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+50℃ |
| Isolationsmotstånd | 100 MΩ Min. ,500VDC |
| Dielektrisk styrka | 500VAC i 1 minut |
| Axel radiellt spel | 0,02 Max. (belastning på 450 g) |
| Axelns axialspel | 0,08 Max. (belastning på 450 g) |
| Max. radiell kraft | 28N (20 mm från flänsen) |
| Max. axiell kraft | 10N |
| Modell nr. | Stegvinkel | Motorlängd | Nuvarande | Motstånd | Induktans | Hållande vridmoment | Antal potentiella kunder | Rotor tröghet | Massa |
| ( °) | (L)mm | A | Ω | mH | g.cm | Inga. | g.cm2 | Kg | |
| JK28HS32-0674 | 1.8 | 32 | 0.67 | 5.6 | 3.4 | 600 | 4 | 9 | 0.11 |
| JK28HS32-0956 | 1.8 | 32 | 0.95 | 2.8 | 0.8 | 430 | 6 | 9 | 0.11 |
| JK28HS45-0956 | 1.8 | 45 | 0.95 | 3.4 | 1.2 | 750 | 6 | 12 | 0.14 |
| JK28HS45-0674 | 1.8 | 45 | 0.67 | 6.8 | 4.9 | 950 | 4 | 12 | 0.14 |
| JK28HS51-0956 | 1.8 | 51 | 0.95 | 4.6 | 1.8 | 900 | 6 | 18 | 0.2 |
| JK28HS51-0674 | 1.8 | 51 | 0.67 | 9.2 | 7.2 | 1200 | 4 | 18 | 0.2 |
Obs: Ovan endast för representativa produkter, produkter på speciell begäran kan tillverkas enligt kundens önskemål.
| A+ |
A- | B+ | B- |
| Svart | Grön | Röd | Blå |
| A+ |
O+ | A- | B+ | O- | B- |
| Svart | Gul | Grön | Röd | Vit | Blå |


Kontaktdon, växellåda, kodare, broms, integrerad drivrutin...
Metall remskivor
Remskiva i plast
Redskap
Axeltapp
Gängat skaft
Panelfäste
Ihåligt skaft
Gängat skaft
Panelfäste
Enkel lägenhet
Dubbel lägenhet
Nyckelskaft
Kablar
Flänsar
Axel
Blyskruvstång
Kodare
Bromsar
Växellådor
Motorsatser
Integrerade drivrutiner
Mer anpassad
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLS.