Ström: 6,0A
Motorlängd: 78mm - 155mm
Anpassad: Kontaktdon, växellåda, kodare, broms, blyskruv, integrerad drivrutin...
Nema 34 Extern linjär stegmotor av T-typ
JKONGMOTOR
Linjära motorer
Extern T-typ linjär
Nema34 (86 mm)
4 trådar
2 fas
1,8°
10 st
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Punkt | Specifikationer |
| Stegvinkel | 1,8° |
| Temperaturökning | 80℃max |
| Omgivningstemperatur | -20℃~+50℃ |
| Isolationsmotstånd | 100 MΩ Min. ,500VDC |
| Dielektrisk styrka | 500VAC i 1 minut |
| Axel radiellt spel | 0,02 Max. (belastning på 450 g) |
| Axelns axialspel | 0,08 Max. (belastning på 450 g) |
| Max. radiell kraft | 220N (20 mm från flänsen) |
| Max. axiell kraft | 60N |
| Modell nr. | Stegvinkel | Motorlängd | Nuvarande | Motstånd | Induktans | Hållande vridmoment | Antal potentiella kunder | Spärrmoment | Rotor tröghet | Massa |
| ( °) | (L)mm | A | Ω | mH | Nm | Inga. | Kg.cm | g.cm2 | Kg | |
| JK86HST78-6004 | 1.8 | 78 | 6 | 0.37 | 3.4 | 4.6 | 4 | 1.2 | 1400 | 2.3 |
| JK86HST115-6004 | 1.8 | 115 | 6 | 0.6 | 6.5 | 8.7 | 4 | 2.4 | 2700 | 3.8 |
| JK86HST126-6004 | 1.8 | 126 | 6 | 0.58 | 6.5 | 6.3 | 4 | 2.9 | 3200 | 4.5 |
| JK86HST155-6004 | 1.8 | 155 | 6 | 0.68 | 9 | 13 | 4 | 3.6 | 4000 | 5.4 |
Obs: Ovan endast för representativa produkter, produkter på speciell begäran kan tillverkas enligt kundens önskemål.
| A+ |
A- | B+ | B- |
| Svart | Grön | Röd | Blå |

Kontaktdon, växellåda, kodare, broms, integrerad drivrutin...
Metall remskivor
Remskiva i plast
Redskap
Axeltapp
Gängat skaft
Panelfäste
Ihåligt skaft
Gängat skaft
Panelfäste
Enkel lägenhet
Dubbel lägenhet
Nyckelskaft
Kablar
Flänsar
Axel
Blyskruvstång
Kodare
Bromsar
Växellådor
Motorsatser
Integrerade drivrutiner
Mer anpassad
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLS.