JK57BLS04-X022ED
Jkongmotor
4000 rpm
4 stolpar
Nema23 (57 mm)
36V
10 st
| Tillgänglighet: | |
|---|---|
Jkongmotor Nema 23 36v borstlös bldc dc servomotor (JK57BLS04-X022ED) med 4000rpm hastighet och storlek 57x57x128mm. Den har 13 trådar (3 trådar för motorer, 5 trådar för hallsensor och 5 trådar för encoder), 0,48Nm och 200W. För fler olika krav på bldc-motorer (som växellåda, broms, kodare eller integrerade motorer), vänligen kontakta oss!!!
Typ: Nema 23 36v 57mm borstlös dc servomotor
Modellnamn: JK57BLS04-X022ED
Antal faser: 3
Antal polacker: 4
Nominell hastighet: 4000 rpm
Ingen belastning Hastighet: 4800 rpm
Nominellt vridmoment: 0,48Nm
Märkeffekt: 200W
Bakre EMF: 7,5V/Krpm
Vridmomentkonstant: 0,072Nm/A
Isoleringsklass: B
Valfria delar: Växellåda, kodare, broms, integrerad drivrutin...
Ramstorlek: Nema 23 (57 x 57 mm)
Kroppslängd: 128mm
Axeldiameter: 8mm
Antal leads: 4
Ledningslängd: 300 mm
Sensor: Hallsensor
Kodare: 1000PPR
Vikt: 1,35 kg
| Bldc Motors ledningar | Hallsensortrådar | ||||||
| U | V | W | +5VDC |
GND | Hu |
Hv | Hw |
| Gul | Grön | Blå | Röd | Svart | Hej |
Grön | Blå |
| Vcc-kodarspänning (+5V) | EGND-Encoder Grand(0V) | EA+ - Encoder A fasutgång+ |
EB+ - Encoder B fasutgång+ | EZ+ - Encoder Z fasutgång+ |
| RÖD | SVART | GRÖN | BLÅ | GUL |
Allmänna specifikationer |
|
| Punkt | Specifikation |
| Lindningstyp | Stjärna |
| Halleffektvinkel | 120 graders elektrisk vinkel |
| Skaftet är slut | 0,025 mm |
| Radiellt spel | 0,02 mm @ 450 g |
| Avsluta spelet | 0,08 mm @ 450 g |
| Max.radial kraft | 75N@20mm från flänsen |
| Max. axiell kraft | 15N |
| Isoleringsklass | Klass B |
| Dielektrisk styrka | 500VDC i en minut |
| Isolationsmotstånd | 100MΩ min., 500VDC |
| Elektrisk specifikation | ||
| Modell | / |
JK57BLS04-X022ED |
| Fas | / | 3 |
| polacker | / | 4 |
| Märkspänning | vdc | 36 |
| Nominell hastighet | rpm |
4000 |
| Nominellt vridmoment | Nm | 0.48 |
| Nominell effekt | W | 200 |
| Tillbaka EMF | V/Krpm | 7.5 |
| Vridmoment konstant | Nm/A | 0.072 |
| Kroppslängd | mm | 128 |
| Vikt | kg | 1.35 |
| Sensor | / | Honey-well |
| Encoder | / | 1000 PPR |
| Isoleringskl3b3c7a415b6=Isoleringsklass | / | B |
| Isoleringskl3b3c7a415b6=Isoleringsklass | / | IP30 |
| Förvaringstemperatur | ℃ | -25~+70℃ |
| Driftstemperatur | ℃ | -15~+50℃ |
| Arbetsfuktighet | RH | 85% RH eller mindre (ingen kondensation) ≤85% RH |
| Arbetsmiljö | / | Utomhus (inget direkt solljus), ingen frätande gas, ingen brandfarlig gas, ingen oljedimma, inget damm |
| Höjd över havet | m | 1000 meter eller mindre |

Motor, Växellåda, Encoder, Broms, Integrated Driver...
Metall remskivor
Remskiva av plast
Redskap
Axeltapp
Gängat skaft
Panelfäste
Ihåligt skaft
Gängat skaft
Panelfäste
Enkel lägenhet
Dubbel lägenhet
Nyckelskaft
Kablar
Fläns
Axel
Skruvstång
Outter Runner
Coreless DC-motorer
Snäckväxellåda
Common Gear
Planetväxel
Broms
Inbyggd drivrutin
Förare
© COPYRIGHT 2025 CHANGZHOU JKONGMOTOR CO.,LTD. ALLA RÄTTIGHETER FÖRBEHÅLLS.